Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

08. apríla 2018

FCC Gliding v Prievidzi privítal vyše 100 plachtárovNa 11. ročníku medzinárodnej plachtárskej súťaže Flight Challenge Cup (FCC) Gliding sa na letisku v Prievidzi zišlo 106 pilotov zo 16 krajín sveta.Zdieľať
FCC Gliding 2018
 

Prievidza 8. apríla  – Na 11. ročníku medzinárodnej plachtárskej súťaže Flight Challenge Cup (FCC) Gliding sa na letisku v Prievidzi zišlo 106 pilotov zo 16 krajín sveta.

Piloti budú s vetroňmi súťažiť od nedele do 19. apríla v troch triedach: klubovej, zmiešanej a 15-metrovej. V prvej disciplíne sa v nedeľu mohli piloti pozrieť do Zlatých Moraviec, Nitry, ale i Trenčína.

Podľa riaditeľa súťaže Jozefa Horňáka sú v štartovom poli napríklad piloti z Austrálie či Južnej Afriky. "Preleteli mnohé kilometre, aby sa zúčastnili na FCC. V podstate sú to prvé jarné preteky a ľudia sa tu chodia rozlietať. Prišiel aj Poliak Sebastian Kawa – niekoľkonásobný majster sveta a minuloročný víťaz Grand Prix, nechýbajú ani pilotky z Českej republiky, ktoré sú pravidelnými účastníčkami," doplnil Horňák.

"Začína sa jar, takže dúfam, že od nedele sa počasie zlepší. Predpoklad je, že prvých päť dní by sa malo letieť a počasie by sa malo stále vylepšovať," dodal riaditeľ súťaže.

FCC Gliding považujú plachtári za neoficiálne majstrovstvá sveta.

FCC Gliding 2018

Video z roku 2017

 

Video z roku 2016 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel režisér a herec Juraj Herz
<< predchádzajúci článok
BRYDE: Ľudia chodia na expedície,aby mali zážitok ako prví objavitelia

FCC Gliding v Prievidzi privítal vyše 100 plachtárov - diskusné fórum čitateľov