Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

09. apríla 2018

VIDEO: Neveril, že je Zem guľatá. Vzlietol na rakete poháňanej parouPristátie bolo tvrdé, ale svojrázny kutil z Kalifornie vyviazol len s niekoľkými škrabancami.Zdieľať
Hughes otvoril hlavný aj záložný padák, no pristátie bolo aj tak tvrdé.

Hoci tomu mnohí neverili, Mike Hughes vo vlastnoručne vyrobenej rakete, ktorú poháňala para, naozaj odštartoval k nebesiam. Zarytý stúpenec teórie, že Zem je plochá, vystúpil až do výšky 570 metrov.


Pristátie bolo tvrdé, ale svojrázny kutil z Kalifornie vyviazol len s niekoľkými škrabancami. Šesťdesiatjedenročný vynálezca odštartoval z Mohavskej púšte. Stroj vzlietol a potom začal padať. Hughes otvoril hlavný aj záložný padák, ale pristátie bolo aj tak tvrdé. Nos rakety sa rozlomil na dva kusy, neohrozený kutil však prežil, pri experimente si len poranil chrbát. Celá udalosť trvala asi tri alebo štyri minúty.Mike Hughes, ktorý sa živí ako vodič limuzíny, chcel svojou akciou dokázať, že Zem nie je guľatá, ale plochá ako lietajúci tanier. Odpaľovaciu rampu postavil z obytného prívesu, ktorý kúpil za 1 500 dolárov a upravil tak, aby mohol štartovať z vertikálneho uhla. Výfuk rakety bol zo vzdušného filtra leteckého motora. Hliníkový plech na kryt rakety zháňal Hughes po skládkach a žiarivú farbu, ktorou svoju raketu natrel, kúpil v bežnej drogérii. Celkovo ho jeho "vesmírny" projekt stál iba dvadsať tisíc dolárov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Národnom parku Poloniny už kvitne čemerica purpurová
<< predchádzajúci článok
Zomrel český režisér a herec Juraj Herz

VIDEO: Neveril, že je Zem guľatá. Vzlietol na rakete poháňanej parou - diskusné fórum čitateľov