Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

25. júla 2017

Festival Glastonbury bude mať v roku 2018 pauzu, nahradí ho akcia BBCÚčastníčky festivalu utekajú Glastonbury, archívne foto.Zdieľať
Účastníčky festivalu utekajú Glastonbury, archívne foto. Foto: TASR/AP
 
Londýn 25. júla (TASR) - Britský hudobný festival Glastonbury, ktorý bude mať na budúci rok pauzu, nahradí nové podujatie z produkcie verejnoprávnej rozhlasovej a televíznej stanice BBC s názvom The Biggest Weekend. Štvordňový festival sa bude konať na štyroch miestach v Anglicku, Škótsku, Walese a Severnom Írsku.


Naposledy, keď mal Glastonbury pauzu v roku 2012, kanál BBC Radio 1 pripravil vlastný festival pod názvom Big Weekend. Organizátori päťdňového festivalu Glastonbury pristupujú k prestávke každých päť až šesť rokov so zámerom predísť prílišnému poškodeniu lokality - pozemku súkromnej farmy v obci Pilton.

The Biggest Weekend je naplánovaný na 25. až 28. mája 2018, teda skoršie, ako sa Glastonbury tradične koná. K dispozícii bude vyše 175.000 vstupeniek, čo je viac než na Glastonbury; pôjde však o štyri rozličné lokality Spojeného kráľovstva. BBC sľubuje "najväčších umelcov sveta", mená headlinerov však ešte nie sú známe.

Jednotlivé koncerty budú prenášané prostredníctvom viacerých rozhlasových a televíznych kanálov BBC - Radio 1, Radio 2, Radio 3, Radio 6 Music, BBC Two a BBC Four. Prenosy budú dostupné aj prostredníctvom aplikácie BBC iPlayer, uvádza britské médium, podľa ktorého pôjde o dosiaľ najväčšiu hudobnú akciu v jeho histórii.

"Oslávime rôznorodosť hudby zo štyroch rozličných kútov našej vlasti, pričom svetu ponúkneme najlepšiu hudbu zo Spojeného kráľovstva a Spojenému kráľovstvu najlepšiu hudbu zo sveta," uviedol hudobný riaditeľ BBC Bob Shennan. Festival však bude iba jednorazovou akciou a nestane sa pravidelnou udalosťou.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Headlinerom tohtoročného Glastonbury budú Coldplay (20. 2. 2016)
 Festival v anglickom Glastonbury sa naplno rozbehol (27. 6. 2014)
 Na Glastonbury údajne vystúpia aj U2 a Beyoncé (9. 2. 2011)
 Lístky na Glastonbury sa vypredali za štyri hodiny (4. 10. 2010)
 Tohtoročný festival Glastonbury je definitívne vypredaný (11. 4. 2010)
 Organizátori Glastonbury chcú pozvať Snoop Dogga (17. 3. 2010)
 Muse a Stevie Wonder budú headlinermi Glastonbury (3. 2. 2010)
 Vstupenky na festival Glastonbury sú už v predaji (4. 10. 2009)
 Na festivale v Glastonbury vystúpi aj Status Quo (25. 5. 2009)
 Michael Eavis sa dostal medzi najvplyvnejších ľudí časopisu Time (1. 5. 2009)nasledujúci článok >>
Bojnický zámok poodhaľuje svoje tajomstvá aj počas letných nocí
<< predchádzajúci článok
Spevák Bono z U2 hovoril s francúzskym prezidentom o rozvojovej pomoci