Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. júna 2014

Festival v anglickom Glastonbury sa naplno rozbeholÚčastníčky festivalu utekajú v gumákoch cez blato počas daždivého počasia na legendárnom hudobnom festivale pod holým nebom Glastonbury neďaleko Piltonu v piatok 27. júna 2014.Zdieľať
Účastníčky festivalu utekajú v gumákoch cez blato počas daždivého počasia na legendárnom hudobnom festivale pod holým nebom Glastonbury neďaleko Piltonu v piatok 27. júna 2014. Foto: TASR/AP
 
Glastonbury 27. júna (TASR) - Za typicky britského počasia, ktoré však neodradilo desaťtisíce hudobných nadšencov, sa dnes v anglickom Glastonbury naplno rozbehol tamojší svetoznámy festival. Informovali o tom britské i nemecké médiá.


Rámcové festivalové akcie sa však konali už od stredy.

Dnešný program podujatia ponúka vystúpenia formácií Kaiser Chiefs, Blondie, De La Soul, ako aj Paola Nutiniho či Lily Allenovej. Bohatá ponuka čaká návštevníkov aj počas nadchádzajúceho víkendu.

Na svoje si počas festivalu prídu nielen fanúšikovia hudby. Na jednej z menších scén hovorila o ekologických otázkach s návštevníkmi i slávna módna návrhárka Vivienne Westwoodová, ktorá festival v Glastonbury poctila svojou návštevou vôbec po prvý raz vo svojich 73 rokoch.

Ešte pred samotným otvorením festivalu však britská polícia a záchranári informovali o úmrtiach dvoch návštevníkov. Kým 67-ročná žena zomrela v stredu zrejme prirodzenou smrťou v spánku, u 26-ročného, ešte v ten istý deň hospitalizovaného muža, ktorý napriek úsiliu zdravotníkov skonal dnes, boli v hre pravdepodobne ilegálne drogy.

Festival, ktorý sa zrodil ešte v období hippies a jeho programová štruktúra prešla počas desaťročí mnohými zmenami, ponúka v súčasnosti široké spektrum hudobných žánrov, ale aj iných umeleckých foriem. Od roku 2007 majú v rámci prehliadky svoju scénu aj talentované mladé skupiny a interpreti.

Podujatie, ktoré nesie názov Glastonbury Festival od roku 1981, sa koná na juhozápade Anglicka na farme pri Piltone neďaleko mesta Glastonbury v grófstve Somerset.

Od prvého ročníka tohto festivalu (september 1970) uplynuli už viac ako štyri desaťročia. Z vtedajšej miniprehliadky, ktorú navštívilo za vstupné vo výške jednej libry iba 1500-1600 divákov (vtedy vystúpili napríklad Marc Bolan, už nežijúci líder formácie T.Rex, alebo folkrockový pesničkár Al Stewart), sa stalo mamutie podujatie. Jeho nosná časť sa tentoraz koná v dňoch 27.-29. júna.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Glastonbury údajne vystúpia aj U2 a Beyoncé (9. 2. 2011)
 Lístky na Glastonbury sa vypredali za štyri hodiny (4. 10. 2010)
 Tohtoročný festival Glastonbury je definitívne vypredaný (11. 4. 2010)
 Organizátori Glastonbury chcú pozvať Snoop Dogga (17. 3. 2010)
 Muse a Stevie Wonder budú headlinermi Glastonbury (3. 2. 2010)
 Vstupenky na festival Glastonbury sú už v predaji (4. 10. 2009)
 Na festivale v Glastonbury vystúpi aj Status Quo (25. 5. 2009)
 Michael Eavis sa dostal medzi najvplyvnejších ľudí časopisu Time (1. 5. 2009)
 Glastonbury bude pokračovať, tvrdí organizátor (2. 12. 2008)
 Na festival Glastonbury predali už polovicu vstupeniek (6. 10. 2008)nasledujúci článok >>
Art Film Fest pozná víťazov, triumfoval film Cesta ven
<< predchádzajúci článok
Princ Carl Philip sa zasnúbil s exmodelkou Sofiou Hellqvistovou