Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. októbra 2021

Fico berie Krajniaka na zodpovednosť za rozkrádanie štátnych peňazí, Smer chce ministra práce odvolaťMinister Milan Krajniak nesie podľa predsedu strany Smer-SDZdieľať
bp_7146 2 676x452 22.10.2021  - Minister Milan Krajniak nesie podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica plnú politickú zodpovednosť za hrubé rozkrádanie štátnych peňazí v objeme od 7 do 24 miliónov eur.


Uviedol to v piatok na tlačovej besede s tým, že strana víta uskutočnenie mimoriadneho sociálneho výboru v Národnej rade SR, ale nevylučujú aj zapojenie kontroly Národného kontrolného úradu (NKÚ). Smer-SD chce iniciovať odvolávanie ministra Krajniaka v Národnej rade SR.

Krajniak príde na rad po Sulíkovi


„V tomto prípade ide o schránkové firmy, ktoré sa stali symbolom 21. storočia na Slovensku, pretože práve Matovič, Heger a ďalší sú majstri v ukazovaní rôznych cudzích nehnuteľností a schránok po celom svete, na čom si vlastne postavili aj politickú kariéru,“ konštatuje predseda strany Smer-SD a dodáva, že ide o jeden z najväčších škandálov roka 2021.

Smer-SD je pripravený podniknúť konkrétne kroky. „Okamžite po tom, čo prebehne schôdza o odvolaní Sulíka, bude podaný návrh na odvolanie ministra Krajniaka. Nie len pre jeho minulosť a tomu, čo povystrájal na Fonde národného majetku, ale najmä za to, ako nezvláda svoj rezort a najmä za tento posledný škandál. Je to niečo, čomu sa nedá už ani veriť, je to hulvátske rozkrádanie finančných prostriedkov štátu,“ uzatvára Robert Fico.

Milióny pre schránkové firmy


Milióny eur z pandemickej prvej pomoci poslalo Slovensko schránkovým firmám. Prišlo na to Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK). Celkovo môže ísť o 24 miliónov eur z verejných peňazí.

Podozrivé firmy nezakladajú účtovné závierky, nie je zrejmé, či a koľko majú zamestnancov a viaceré majú podlžnosti na daniach.

ICJK pri preverovaní firiem nenašli prevádzku žiadnej z nich a majitelia sú spravidla ľudia z Balkánu alebo z Grécka. Podľa zistení investigatívnych novinárov z týchto krajín pritom nejde o významných podnikateľov.

Nájsť firmy bol problém


„Mnohých bol dokonca problém nájsť na adresách uvedených v obchodnom registri. Napriek tomu dostali od Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) sumy porovnateľné s dlhé roky etablovanými spoločnosti s veľkým počtom zamestnancov,“ uviedlo ICJK.

Pandemickú pomoc štát poskytuje podnikateľom a firmám, ktoré museli pre protipandemické opatrenia obmedziť alebo zatvoriť svoje prevádzky, poklesli im tržby najmenej o 20 percent, alebo ktoré udržia pracovné miesta aj v prípade prerušenia alebo obmedzenia svojej činnosti počas vyhlásenej mimoriadnej situácie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Fico berie Krajniaka na zodpovednosť za rozkrádanie štátnych peňazí, Smer chce ministra práce odvolať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podniky v cestovnom ruchu dostali zatiaľ od ministerstva dopravy pomoc približne 116 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Mestský úrad v Levoči už reguluje osobné návštevy, okres bude zaradený medzi čierne

Fico berie Krajniaka na zodpovednosť za rozkrádanie štátnych peňazí, Smer chce ministra práce odvolať - diskusné fórum čitateľov