Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. októbra 2021

Fico je plne zaočkovaný proti COVID-19, „napísali“ mu hackeri do eHraniceBývalý premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico v utorok na tlačovej konferencii k ...Zdieľať
bp_8054 676x451 19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico v utorok na tlačovej konferencii k aktuálnym politickým témam obvinil vládu z falšovania údajov, ktoré sa týkajú očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Vyplnený formulár eHranica


Falšovanie sa týka priamo Fica a podľa jeho slov má súvisieť s povinnosťami, ktoré musia v rámci epidemických nariadení dodržiavať osoby prechádzajúce hranice štátu.

Fico mal podľa úradov 31. júla 2021 prekročiť štátne hranice Slovenskej republiky, čo však odmieta. Na základe platných epidemických opatrení by v takom prípade ako neočkovaná osoba musel absolvovať povinnú karanténu.

Podľa úradov však vo formulári eHranica, ktorý musí vyplniť každý, kto hranice prekračuje, uviedol, že je plne zaočkovanou osobou.

Hrubé zneužitie osobných údajov


Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) následne Fica informovalo, že vyplnenie formuláru eHranica v jeho mene bolo hackerským útokom. Nakoľko sa vo formulári uvádza aj rodné číslo a ďalšie údaje, Fico považuje túto udalosť za hrubé zneužitie osobných údajov. Trestne oznámenie kvôli tomu nepodal, nevidí v tom význam.

Na základe informácie o prekročení hraníc následne Fica 3. a 7. septembra vyzval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave, aby predložil doklad s potvrdením o vakcinácii, respektíve doklad o zaočkovaní osoby, nakoľko sa vo formulári uvádza, že je plne zaočkovanou osobou.

Fico tvrdí, že ho úrad „otravuje už druhý alebo tretíkrát”, pričom žiadajú doklad o očkovaní na základe iného dokumentu, ktorý NCZI vyhodnotilo ako sfalšovaný. Šéf smerákov upozorňuje, že podobná vec sa mohla stať aj iným občanom Slovenska. Považuje to za útok zo strany vlády a jej snahu o umelé zvýšenie zaočkovanosti v krajine formou falšovania potvrdení o očkovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Fico je plne zaočkovaný proti COVID-19, „napísali“ mu hackeri do eHranice © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lotyšsko pristúpilo k radikálnemu kroku, nízka zaočkovanosť rozhodla o lockdowne aj zákaze vychádzania
<< predchádzajúci článok
Poslanci si platy nezmrazia, Gyimesi označil návrh za populistický a hlúpy

Fico je plne zaočkovaný proti COVID-19, „napísali“ mu hackeri do eHranice - diskusné fórum čitateľov