Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2024

Fico nesmie získať absolútnu moc a podať si s ním ruku je cesta do pekla, mimoparlamentné strany vyzvali ľudí voliť Korčoka (video)Mimoparlamentné strany Demokrati, Demokratická strana, Fórum,Zdieľať
sni mka obrazovky 2024 04 02 o 12.01.54 676x375 2.4.2024 (SITA.sk) - Mimoparlamentné strany Demokrati, Demokratická strana, Fórum, Modrí – ES, ODS - Občianski Demokrati Slovenska, Strana rómskej koalície sa dohodli na spoločnom postupe v druhom kole prezidentských volieb.


V utorok na spoločnej tlačovej besede oficiálne vyjadrili podporu občianskemu kandidátovi na prezidenta Ivanovi Korčokovi.

Absolútna moc Roberta Fica


„Považujeme za našu povinnosť zabrániť tomu, aby Fico získal absolútnu moc a mohol dokončiť demontáž právneho štátu ako aj zmenu zahranično-politickej orientácie. Preto spoločne podporujeme občianskeho kandidáta Ivana Korčoka, ktorého považujeme za záruku zachovania demokratického právneho štátu a našej zahranično-politickej orientácie,“ uviedli v spoločnom vyhlásení a zároveň vyzvali voličov, aby túto sobotu prišli voliť v čo najväčšom počte.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024


Korčok má podľa nich všetky predpoklady na to, aby bol spravodlivým, zodpovedným a dôstojným prezidentom všetkých občanov Slovenska.

Mimoparlamentné strany poukazujú na to, že od parlamentných volieb sme svedkami dramatického politického vývoja a zásadnej zmeny vnútropolitického a zahranično-politického kurzu Slovenskej republiky.

Forró ako podporca Pellegriniho


„V rýchlom tempe dochádza k demontáži toho, čo sme dosiahli v ponovembrovom období. Dochádza k podrývaniu demokratických inštitúcií a základných pilierov demokratickej a občianskej spoločnosti v rozsahu, ktorý ohrozuje pokračovanie slobodného a demokratického zriadenia," uviedli.

Škody, ktoré tu môžu byť napáchané po týchto prezidentských voľbách, sú podľa nich nenapraviteľné.

„Voľba Petra Pellegrinoho by znamenala stagnáciu, spochybňovanie zahranično-politického smerovania a nič dobré pre Slovensko,“ zhodnotil líder strany Demokrati a exminister obrany Jaroslav Naď.

"Cesta do pekla"


Predseda strany Fórum Zsolt Simon vyzval občanov maďarskej národnosti, aby volili Korčoka.

Pripomenul, že Maďari na Slovensku v histórii stáli na správnej strane, keď sa krajina potrebovala vymaniť spod komunizmu alebo mečiarizmu. Zároveň skritizoval, že predseda strany Aliancia Krisztián Forró vyslovil podporu Petrovi Pellegrinimu.

„Podanie si ruky s Robertom Ficom znamená cestu do pekla. Pretože keď sa spojíte s čertom, skončíte len v pekle," povedal Simon. Poukázal na to, že strany, ktoré sa spolčili s Ficom, skončili následne mimo parlamentu, napríklad aj Most-Híd. Rovnako tento krok podľa neho zoberie voličov aj Aliancii.

Korčok je nositeľom demokratických princípov


Podľa predsedu Demokratickej strany Jozefa Rajtára je veľkým problémom, že veľa mladých ľudí odchádza do zahraničia a neplánujú sa vrátiť naspäť, zväčša pre politické pomery v krajine.

„Ivan Korčok je nositeľov demokratických princípov, toho dobrého v politike a toho, vďaka čomu sa naši vnuci budú chcieť vrátiť na Slovensko,“ myslí si. Predseda ODS Pavel Macko uviedol, že Peter Pellegrini je kandidátom, ktorý šíri hoaxy a snaží sa vyhovieť všetkým.

„Má za sebou veľa funkcií, ale len málo skutočných skúseností, lebo vždy vykonával len príkazy niekoho iného,“ povedal. Korčok bude podľa neho rozhodovať slobodne a zároveň bude garanciou zachovania demokratických hodnôt a zahraničnopolitického ukotvenia Slovenska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdroj: SITA.sk - Fico nesmie získať absolútnu moc a podať si s ním ruku je cesta do pekla, mimoparlamentné strany vyzvali ľudí voliť Korčoka (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kto vyhrá v druhom kole prezidentských volieb? V stávkach tipérov nastal obrat
<< predchádzajúci článok
Pellegrini kandiduje preto, aby ochránil Ficovu vládu. Podľa SaS nás po prezidentských voľbách čaká zdražovanie (video)