Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. novembra 2023

Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a AktualitamiPredseda vlády Robert Fico (Smer-SD) prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, Sme a portálom Aktuality. Prerušenie ...Zdieľať
65575047b05b6152063833 676x450 20.11.2023 (SITA.sk) - Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, Sme a portálom Aktuality. Prerušenie komunikácie potrvá dovtedy, dokým si tieto médiá „nezačnú plniť zákonnú povinnosť".


Fico tvrdí, že od vzniku jeho vlády si spomínané médiá neplnia povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci.

„Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií," uviedol premiér.

Súčasne pripomína, že rešpektuje právne predpisy, a teda povinnosť orgánov verejnej moci poskytovať médiám informácie o svojej činnosti a zdôrazňuje, že účelom takejto povinnosti je garantovať pravdivé, všestranné a včasné informovanie verejnosti.


Zdroj: SITA.sk - Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a Aktualitami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Generálny prokurátor Žilinka podpísal dohodu o vzájomnej spolupráci s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím
<< predchádzajúci článok
Vojenské spravodajstvo má nového riaditeľa, vo funkcii vystriedal Kleštinca