Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. novembra 2023

Generálny prokurátor Žilinka podpísal dohodu o vzájomnej spolupráci s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutímGenerálny prokurátor Maroš Žilinka sa v pondelok stretol s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutímZdieľať
zilinka 676x406 20.11.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa v pondelok stretol s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanou Stavrovskou, pričom podpísali dohodu o vzájomnej spolupráci.


Informovala o tom hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová s tým, že dohoda má byť zameraná na spoluprácu v oblasti trestnej, ako aj netrestnej a tiež v oblasti vzájomného vzdelávania či výmeny informácií a legislatívy.

„Ochrana práv zvlášť zraniteľných osôb, ktorými sú deti, seniori a osoby so zdravotným postihnutím, je jednou z mojich zásadných dlhodobých priorít. Som presvedčený, že uzavretie dohody o spolupráci s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím prispeje k zintenzívneniu ochrany hendikepovaných osôb," povedal Žilinka s tým, že podpis dohody nadväzuje na obdobné dohody uzatvorené s komisárom pre deti a Jednotou dôchodcov na Slovensku.


Zdroj: SITA.sk - Generálny prokurátor Žilinka podpísal dohodu o vzájomnej spolupráci s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konflikt dvoch mužov v Podhoranoch sa poriadne vyostril, mladší skončil s bodnou ranou
<< predchádzajúci článok
Fico oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, SME a Aktualitami