Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. apríla 2010

Šiesty ročník štúdie Best Employers má víťazovNajlepším zamestnávateľom v rámci 6. ročníka štúdie Best Employers Slovensko sa stala spoločnosť Imperial Tobacco Slovakia, a.s. Druhé miesto obsadila farmaceutická ...Zdieľať
ebiz podnikanie zamestnanci Ilustračné foto SITA/AP BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) - Najlepším zamestnávateľom v rámci 6. ročníka štúdie Best Employers Slovensko sa stala spoločnosť Imperial Tobacco Slovakia, a.s. Druhé miesto obsadila farmaceutická spoločnosť AstraZeneca AB, organizačná zložka a prvú trojku uzavrela spoločnosť Microsoft Slovakia, s.r.o. "Máme radosť, že i tento rok sa potvrdilo, že medzi najlepších zamestnávateľov môže patriť akákoľvek spoločnosť bez ohľadu na odvetvie, vlastníctvo či veľkosť," uviedla projektová manažérka štúdie Eugénia Sochorovská. V prvej desiatke najlepších zamestnávateľov sa ešte umiestnili firmy v poradí Roche Slovensko, Sandoz, Grupo Antolin Bratislava, Medeko Cast, Allianz - Slovenská poisťovňa, Crown Packaging Slovakia a Embraco Slovakia.


Podľa štúdie Best Employers vykazuje počet motivovaných zamestnancov klesajúci trend i tento rok. "V porovnaní s obdobím pred krízou, kedy sa motivovanosť dlhodobo udržiavala na 52 %, sa počet motivovaných zamestnancov na Slovensku znížil na 47 %," uviedla Sochorovská. Ako však ďalej dodala, najlepší zamestnávatelia však zaznamenali v porovnaní s obdobím pred krízou pokles iba o 1 %. Podľa nej klesá okrem motivovanosti i všeobecná spokojnosť zamestnancov a to najmä s vrcholovým vedením firmy, odmeňovaním a kariérnymi príležitosťami. "Zamestnanci tiež majú pocit, že firmy nedávajú dostatočne najavo, že zamestnanci sú pre nich dôležití," uviedla Sochorovská.

Štúdiu Best Employers Slovensko každoročne organizuje poradenská firma v oblasti riadenia ľudských zdrojov, spoločnosť Hewitt Associates. Do štúdie sa zaregistrovalo 46 spoločností z rôznych odvetví od informačných technológií cez farmáciu, financie, výrobu až po logistiku. Do rebríčka bolo zaradených 43 spoločností, takže počet účastníkov opäť medziročne vzrástol. O umiestnení nerozhoduje meno, veľkosť, odvetvie, značka alebo to, ako sa firma prezentuje navonok. Jedinými kritériami je motivovanosť zamestnancov a názorová zhoda medzi manažérmi a zamestnancami.

Spoločnosť Hewitt Associates je medzinárodná poradenská a outsourcingová firma zaoberajúca sa riadením ľudských zdrojov. Zamestnáva vyše 23 tis. zamestnancov v 30 krajinách sveta. V Českej republike a Slovenskej republike poskytuje poradenské služby v oblasti firemných reštrukturalizácií a zmien, zvyšovania efektivity riadenia ľudských zdrojov, peňažného a nepeňažného odmeňovania a v oblastiach talent manažmentu a rozvoja vedenia a motivovanosti zamestnancov. Hewitt Associates je autorom metodológie pre štúdiu Best Employers a uskutočňuje výskum toho, ako sa spoločnosti stávajú najlepšími zamestnávateľmi.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
South Stream povedie aj cez rumunské územie
<< predchádzajúci článok
FIDESZ: Jobbik chce vrátiť krajinu do minulosti