Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. decembra 2020

Film Služobníci podporí znovuotvorené kináČiernobiela dráma o živote v totalitnom Československu má za sebou uvedenia v Kanade, Austrálii, Belgicku, Luxembursku či Turecku.Zdieľať
Na festivaloch oceňovaný film režiséra Ivana Ostrochovského Služobníci podporí znovuotvorené kiná. Diváci na Slovensku si ho mali možnosť pozrieť len raz počas slávnostného otvorenia MFF Cinematik v septembri. Pôvodne plánovanú jarnú premiéru aj náhradný novembrový termín totiž zastavila koronakríza. Po znovuotvorení kín sa distribútor filmu rozhodol dlhoočakávaný titul uviesť do kín v predpremiére na jeden týždeň od 3. do 9. decembra. TASR o tom informovala PR manažérka Zuzana Kizáková.

Na festivaloch oceňovaný film režiséra Ivana Ostrochovského Služobníci podporí znovuotvorené kiná. Diváci na Slovensku si ho mali možnosť pozrieť len raz počas slávnostného otvorenia MFF Cinematik v septembri. Pôvodne plánovanú jarnú premiéru aj náhradný novembrový termín totiž zastavila koronakríza. Po znovuotvorení kín sa distribútor filmu rozhodol dlhoočakávaný titul uviesť do kín v predpremiére na jeden týždeň od 3. do 9. decembra. 24hod.sk o tom informovala PR manažérka Zuzana Kizáková.


"Radi by sme takto vyjadrili podporu všetkým kinám, ktoré sa v tejto zložitej situácii rozhodli otvoriť svoje brány pre divákov. Vo chvíli, keď sa otvorí väčšina kín vrátane viacsálových, uvedieme Služobníkov v oficiálnej premiére do distribúcie," zdôvodnila riaditeľka distribučnej spoločnosti Filmtopia Silvia Učňová Kapustová.

Príbeh mladých kňazov z totalitného Československa, ktorí sa musia rozhodnúť medzi cestou svedomia alebo cestou kolaborácie, príde Ostrochovský aj osobne uviesť 4. decembra o 20.10 h do bratislavského Kina Lumiére, 7. decembra o 19.30 h do Filmového klubu pri Múzeu SNP v Banskej Bystrici a 8. decembra o 19.00 h do Kina Iskra v Kežmarku.

Kizáková ďalej potvrdila, že snímka s úspechom putuje od svojej svetovej premiéry na Berlinale po zahraničných festivaloch. Čiernobiela dráma o živote v totalitnom Československu má za sebou uvedenia v Kanade, Austrálii, Belgicku, Luxembursku či Turecku: "Tým sa jej medzinárodná púť zďaleka nekončí. Záujem o kinodistribúciu okrem koprodukčných krajín Slovenska, Česka, Rumunska a Írska prejavili aj v rôznych ďalších európskych krajinách, ako napríklad vo Francúzsku, Španielsku, Poľsku, Veľkej Británii, Švédsku či Švajčiarsku."

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Otcovsko-dcérske dueto Roba Opatovského a Hanky naladí na zimu
<< predchádzajúci článok
Divadlo v Magdeburgu zahrá počas lockdownu cez telefón

Film Služobníci podporí znovuotvorené kiná - diskusné fórum čitateľov