05. mája 2007

Súhrn výsledkov stretnutí hádzanárskej extraligy mužov

Súhrn výsledkov sobotných tretích stretnutí hádzanárskej extraligy mužov: Semifinále play off (hrá sa na tri víťazné zápasy): Tatran Prešov - 1. MHK Košice 29:26 (15:11) - ...

BRATISLAVA 5. mája (SITA) - Súhrn výsledkov sobotných tretích stretnutí hádzanárskej extraligy mužov:

Semifinále play off (hrá sa na tri víťazné zápasy):

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 29:26 (15:11) - konečný stav série 3:0
Najviac gólov: Dudáš 5, Mažár, Fuňak a Mikéci po 4 - Strapko 9/2, Šiška 5, J. Kolesár 4
Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 9 - 8, ČK: Marušák (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 870 divákov
Domáci vedomí si svojho náskoku 2:0 na zápasy nezačali najlepšie. Hostia do 22. minúty viedli o 1 až 2 góly. Až v závere prvého polčasu sa Prešovčanom podarilo získať dôležitý 5-gólový náskok, ktorý si v druhej časti hry udržali.

TJ Štart Nové Zámky - MŠK SIRS Považská Bystrica 34:35 (12:14) - konečný stav série 0:3
Najviac gólov: Mojzes 9/5, Fekete 9/2, Rábek 6 - Trabelssie 6, Krahulík a J. Kozák po 5
Pok. hody: 9/8 - 3/1, vylúčení: 10 - 9, ČK: Chripák a Ivanov za hrubé fauly - S. Mažár za hrubý faul, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 500 divákov
Od prvej minúty sledovali diváci dobrý a rýchly zápas hodný semifinále play off. Hosťujúci hráči dokázali počas celého stretnutia byť o krok pred Novozámčanmi. Hoci domáci húževnato vzdorovali Považanom, napokon hostia dosiahli vytúžené tretie víťazstvo v sérii a postúpili do finále.

O 5. miesto (odvetný zápas):

MŠK Hlohovec - ŠKP Sečovce 38:18 (18:6) - prvý zápas 30:36 - Hlohovec obsadil 5. miesto
Najviac gólov: F. Zaťko 13/2, Bočkay 9 - Frajkor 7, Korytko 4/2
Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Černý a Hippík, 100 divákov
V odvetnom stretnutí o 5. miesto hádzanárskej extraligy nenechali hráči Hlohovca nič na náhodu a od začiatku diktovali tempo. K impozantnému 12-gólovému náskoku z prvého polčasu dokázali v druhej časti hry pridať ďalšie góly a Sečovce deklasovali. Výborný výkon podali všetci domáci hádzanári, vyzdvihnúť však treba Zaťka, Braška, Bočkaya a brankára Kašťáka.