Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. mája 2022

Firma Marks & Spencer úplne opúšťa ruský trh, dôvodom je vojna na UkrajineBritský maloobchodný predajca Marks & Spencer oznámil, že v súvislosti s inváziou Moskvy na Ukrajinu „úplne odchádza“ z ruského trhu. Referuje o tom spravodajský web CNN.Zdieľať
gettyimages 1220917459 676x451 25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Britský maloobchodný predajca Marks & Spencer oznámil, že v súvislosti s inváziou Moskvy na Ukrajinu „úplne odchádza“ z ruského trhu. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Marks & Spencer je podnik založený na hodnotách, preto sme v dôsledku invázie na Ukrajinu 3. marca 2022 zastavili dodávky do Ruska. Následne sme sa rozhodli úplne opustiť našu ruskú franšízu,“ uviedla spoločnosť vo výročnej správe zverejnenej v stredu. Náklady na odchod z Ruska a prerušenie podnikania na Ukrajine sú podľa nej vo výške 31 miliónov libier.

Marks & Spencer je ďalšia zo svetových spoločností, ktoré od začiatku invázie odišli z Ruska alebo v tejto krajine výrazne obmedzili svoje aktivity.Zdroj: Webnoviny.sk - Firma Marks & Spencer úplne opúšťa ruský trh, dôvodom je vojna na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Progresívne Slovensko: Už nebudeme podporovať Hegerovu vládu, ktorú stále vedie Matovič (video)
<< predchádzajúci článok
Zelenskyj bude rokovať s Putinom po jeho návrate do skutočného sveta, ruský prezident musí opustiť svoju bublinu