Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2023

Firmy oligarchu Brhela a exministra Malatinského dostanú miliónovú pokutu, zákazku dostali ešte za vlády SmeruNa podnet Nadácie Zastavme Korupciu Protimonopolný úrad rozhodol, že firmy blízke oligarchoviZdieľať
tomas malatinsky 676x461 25.9.2023 (SITA.sk) - Na podnet Nadácie Zastavme Korupciu Protimonopolný úrad rozhodol, že firmy blízke oligarchovi Jozefovi Brhelovi a exministrovi hospodárstva Tomášovi Malatinskému potrestá finančnou pokutou v celkovej výške 7,2 milióna eur.


Úrad im taktiež dá štyri stopky v súťažiach o verejné zákazky. Protimonopolný úrad dal za pravdu nadácii aj po tom, čo sa firmy prvý raz odvolali.

„Ešte v roku 2017 sme upozornili na zákazku za vlády strany Smer – sociálna demokracia, ktorú tieto firmy získali. Firmy sa v súťaži koordinovali, čím štátu vznikla škoda," uviedla nadácia na sociálnej sieti.


Zdroj: SITA.sk - Firmy oligarchu Brhela a exministra Malatinského dostanú miliónovú pokutu, zákazku dostali ešte za vlády Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko žiada o tretiu platbu v rámci plánu obnovy, prostriedky možno použiť najmä na digitalizáciu a zelené projekty (video) 
<< predchádzajúci článok
Hitom v aukciách sa stávajú retro hračky. Kupujú sa z nostalgie i ako investícia