Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. novembra 2018

Florence + The Machine otvoria Colours of Ostrava 2019Po legendách The Cure oznamuje festival Colours of Ostrava ďalšiu veľkú hviezdu súčasnej hudby - britskú kapelu Florence + The Machine, ktorá zažije v areáli Dolních Vítkovic svoju českú koncertnú premiéru.Zdieľať
Florence + The Machine otvoria Colours of Ostrava 2019

V ich čele stojí speváčka a skladateľka Florence Welch, “majiteľka” jedného z najpôsobivejších hlasov, ktorý je v tejto dobe možné počuť z hudobných pódií.

O vystúpení Florence + The Machine na našom festivale sme sa snažili už dlho. Budúci rok je to tak pre nás po The Cure ďalší veľký splnený sen. Koncerty Florence Welch predchádza skvelá povesť, takže veríme, že na návštevníkov v industriálnom areáli Dolních Vítkovic čaká výnimočný hudobný zážitok,” hovorí riaditeľka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Zaradiť hudbu Florence + The Machine do žánru nie je úplne jednoduché, keďže skladby sa pohybujú na škále od indie-rockovej divočiny cez monumentálne popové piesne až po lyrické klavírne balady. Skupina vznikla v južnom Londýne v roku 2007 a po boku Florence Welch v nej od začiatku pôsobí aj spoluautorka väčšiny hitov, hudobníčka a producentka Isabella Summers. Aj za ňu prevzala speváčka dvakrát Brit Awards a bola v očakávaní, ako dopadnú opakujúce sa nominácie na Mercury Prize alebo Grammy. Formácia získala taktiež NME Awards a MTV Video Music Awards. Ich hudba dokonale zapadla do úspešných televíznych seriálov a Tim Burton použil skladbu Wish You Were Here do filmu Miss Peregrine's Home for Peculiar Children.

Štyri albumy, z ktorých tohtoročný High as Hope predstaví kapela práve na Colours of Ostrava, sú druhom grandiózneho hudobného prehlásenia:”Chcem, aby moja hudba znela, ako keď sa vrhnete zo stromu, alebo z vysokej budovy. Alebo ako keď vás stiahne pod hladinu oceán a vy nemôžete dýchať. Je to niečo, čo vás obklopí, pohltí a celkom naplní. A vy buď vybuchnete alebo zmiznete,” hovorí Florence Welch, ktorá sa taktiež stala miláčikom popredných módnych návrhárov. Jej umelecký obraz dopĺňajú neobyčajné videoklipy, ktoré často vznikajú v spolupráci so svetovými choreografmi. Koncerty Florence + The Machine sú povestné veľkou energiou. Dodnes sa napríklad spomína, ako speváčka na festivale SXSW v americkom Austine skočila do fontány alebo v Readingu liezla po pódiovej konštrukcii.

Osemnásty ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 17. do 20. júla 2019 opäť v úchvatnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Program na 20 scénach ponúkne cez 350 programových bodov - pri koncertoch viac ako 120 zahraničných a domácich kapiel taktiež diskusie v rámci medzinárodného fóra Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, výtvarné inštalácie a ďalšie sprievodné aktivity.

 

Štvordňové vstupenky na Colours of Ostrava 2019 sú už v predaji vo festivalovom e-shope na www.colours.cz. Cena 102 EUR (2490 Kč) platí na limitované množstvo 9000 kusov.

Portál 24hod.sk informoval Zdenko Hanout

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 The Cure prvou hviezdou Colours of Ostrava 2019 (10. 10. 2018)
 Colours of Ostrava ponúkne viacero noviniek a vylepšení, najväčšie hviezdy pripravujú veľkú show (4. 7. 2018)
 Video: Na Full Moon stage na Colours of Ostrava vystúpia aj John Parish, Nvmeri a Modré hory (9. 5. 2018)
 Na Full Moon stage na Colours of Ostrava vystúpia John Parish, King Than and The Shrines, ale aj Nvmeri, Diego a Modré hory (26. 4. 2018)
 Pulzujúci Electronic stage na Colours of Ostrava ovládnu belgická Charlotte de Witte, dánsky Kölsch aj rakúski HVOB (19. 4. 2018)
 Sála Gong na Colours of Ostrava ponúkne aj premiéru hudobnej adaptácie románu Amerika (5. 4. 2018)
 Skvelé hudobné zážitky na Colours of Ostrava ponúkne aj Fresh stage (29. 3. 2018)
 Na Colours of Ostrava vystúpia aj hviezdy africkej hudby (26. 3. 2018)
 Festival Colours of Ostrava 2018 ohlasuje N.E.R.D na čele s Pharellom Williamsom (21. 3. 2018)
 Na Colours of Ostrava 2018 vystúpi aj speváčka, modelka a herečka Grace Jones (21. 2. 2018)nasledujúci článok >>
Rok 2020 bude patriť slovenskému divadlu
<< predchádzajúci článok
Medzibrodské kočovné divadlo oslavuje 105. výročie, na doskách SND sa predstaví s hrou Jánošík

Florence + The Machine otvoria Colours of Ostrava 2019 - diskusné fórum čitateľov