Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. apríla 2018

Sála Gong na Colours of Ostrava ponúkne aj premiéru hudobnej adaptácie románu AmerikaV sále Gong bude počas medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava uvedená v premiére aj hudobná adaptácia Kafkovho románu Amerika kapely Kafka Band. Po Zámku ide o druhý ...Zdieľať
colours of ostrava 676x449 BRATISLAVA 5. marca  - V sále Gong bude počas medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava uvedená v premiére aj hudobná adaptácia Kafkovho románu Amerika kapely Kafka Band.


Po Zámku ide o druhý Kafkov román, ktorý kapela prevádza do hudobnej podoby. “Amerika je román o americkom sne naruby,” hovorí spisovateľ Jaroslav Rudiš, ktorý v Kafka Band spieva a recituje Kafkove texty. Spolu s režisérom Alexandrom Riemenschneiderom a kapelou adaptoval knihu pre divadlo v nemeckých Brémach.Hudobná inscenácia mala s veľkým ohlasom premiéru v septembri minulého roku. “Ranno industriálne znejúci techno sound sa prepája s tradičnými melódiami, z ktorých zas a opäť vyrastajú naozajstné hity,” napísal o hudbe Kafka Band denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Hudobne sa zvuk sedemčlennej kapely od Zámku, ktorý bol taktiež uvedený v divadle, výrazne posunul. “Je chladnejší, strojovejší, väčší priestor majú syntetizátory, ale taktiež vocodery a elektronické bicie,” dodáva gitarista a kapelník Dušan Neuwerth. Nový repertoár kapely je výrazne pesničkovejší, ako tomu bolo pri albume Das Schloss - Zámek. Koncert bude doprevádzať videoprojekcia, o ktorú sa opäť postará VJ Clad.
 


Podujatie Colours of Ostrava sa bude konať od 18. do 21. júla v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave a od 5. apríla sú v predaji už aj jednodňové vstupenky.

Medzi doteraz potvrdených účinkujúcich patria aj N.E.R.D na čele s Pharellom Williamsom, Kygo, Jessie J, Grace Jones, London Grammar, Ziggy Marleyho, Calexico, Joss Stone, George Ezra, Paul Kalkbrenner, Cigarettes After Sex, Kaleo, Future Islands, Beth Ditto, Mura Masa, Aurora, Seasick Steve, GusGus, Jon Hopkins Live, HVOB, Slaves či Lewis Capaldi.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Zdenka Hanouta, z webstránky www.colours.cz


 

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Skvelé hudobné zážitky na Colours of Ostrava ponúkne aj Fresh stage (29. 3. 2018)
 Na Colours of Ostrava vystúpia aj hviezdy africkej hudby (26. 3. 2018)
 Festival Colours of Ostrava 2018 ohlasuje N.E.R.D na čele s Pharellom Williamsom (21. 3. 2018)
 Na Colours of Ostrava 2018 vystúpi aj speváčka, modelka a herečka Grace Jones (21. 2. 2018)
 Jessie J na Colours of Ostrava 2018! Britská speváčka vystúpi prvýkrát v Českej republike (29. 1. 2018)
 Novinky na Colours of Ostrava 2018: Kaleo, Future Islands, Calexico aj Paul Kalkbrenner (24. 1. 2018)
 Na Colours of Ostrava 2018 príde aj speváčka Joss Stone s Grammy a Brit Awards, kráľovná z Mali Oumou Sangaré a provokatívna Beth Ditto z Gossip (10. 1. 2018)
 Na Colours of Ostrava 2018 prídu aj London Grammar, Jóhann Jóhannsson a Jon Hopkins (18. 12. 2017)
 George Ezra, spevák s nezameniteľným hlasom, vystúpi na Colours of Ostrava 2018 (30. 11. 2017)
 Ziggy Marley na Colours of Ostrava 2018! Osemnásobný držiteľ Grammy vystúpi prvýkrát v Českej republike (22. 11. 2017)nasledujúci článok >>
Raper Eminem zverejnil videoklip s kriminálnou zápletkou
<< predchádzajúci článok
Lucie Bílá vystúpi v novembri v Bratislave

Sála Gong na Colours of Ostrava ponúkne aj premiéru hudobnej adaptácie románu Amerika - diskusné fórum čitateľov