Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. augusta 2007

FN Nitra zmenila pre Zákonník práce pohotovostné službyFakultná nemocnica (FN) v Nitre zmenila pre novelu Zákonníka práce systém pohotovostných služieb. Smena bude maximálne 12-hodinová a prestávka medzi službami bude trvať najmenej osem hodín. Po nočnej ...Zdieľať

NITRA 27. augusta (WEBNOVINY) - Fakultná nemocnica (FN) v Nitre zmenila pre novelu Zákonníka práce systém pohotovostných služieb. Smena bude maximálne 12-hodinová a prestávka medzi službami bude trvať najmenej osem hodín. Po nočnej službe pôjde vždy lekár domov. Podľa riaditeľa FN Viktora Žáka sa však v praxi zákonník nebude dať dodržať dôsledne. "V deväťdesiatich percentách ho dodržíme, problémové bude ale to, že musíme poskytnúť každému zamestnancovi 48 hodín nepretržitého voľna," skonštatoval. Podľa jeho slov to nenapĺňa ducha zákonníka, ktorého deklarovaným cieľom je harmonický život rodiny. "Ja predsa lekárovi nepomôžem, keď mu dám v utorok a v stredu voľno, keď manželka mu ide do práce, deti do školy," skonštatoval Žák.

Situáciu Žák konzultoval s pracovníkmi inšpektorátu práce. Tí vyšli nemocnici v ústrety, pretože podľa Žáka sami vidia v novele veľa nedostatkov pre zdravotníctvo. "Dohovor je taký, že dva mesiace budú od nás vychytávať pripomienky a potom iniciovať novelizovanie tejto novely, aby zdravotníci nemuseli zákonník porušovať," informoval Žák.

V nitrianskej nemocnici slúži na pohotovosti 26 lekárov. Podľa výpočtov nemocnice budú musieť ísť dvadsiati po službe domov. Personálny nedostatok by malo do troch mesiacov vykryť 25 nových lekárov. Spolu s nimi bude tak v nitrianskej nemocnici pracovať 235 lekárov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvé protipovodňové múriky v Bratislave budú na dvoch miestach
<< predchádzajúci článok
V prípade zavraždenej novinárky zatkli desať osôb

FN Nitra zmenila pre Zákonník práce pohotovostné služby - diskusné fórum čitateľov