Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu SamsungDruhý rok po sebe zvíťazila juhokórejská spoločnosť Samsung v rebríčku najlepších globálnych zamestnávateľov, ktorý od roku 2016 zostavuje americký magazínZdieľať
foto_samsung_campuse 36 676x378 22.10.2021  - Druhý rok po sebe zvíťazila juhokórejská spoločnosť Samsung v rebríčku najlepších globálnych zamestnávateľov, ktorý od roku 2016 zostavuje americký magazín Forbes. Nezávislý prieskum medzi 150 tisíc zamestnancami nadnárodných spoločností realizovala výskumná agentúra Statista. Do prieskumu boli zaradení zamestnanci na plný alebo čiastočný úväzok z 58 krajín sveta. Agentúra ich požiadala, aby zhodnotili svoju ochotu odporučiť vlastného zamestnávateľa priateľom a rodine. Zároveň mali hodnotiť ďalších zamestnávateľov zo svojho odboru, a to ako v pozitívnom, tak v negatívnom zmysle. Celkový rebríček tvorí 750 najúspešnejších spoločností.


Takmer tretinu tohtoročného rebríčka The Worlds Best Employers 2021 tvoria koncerny so sídlom v USA, ktorých sa medzi najlepších zamestnávateľov roka dostalo 236. Druhou najpočetnejšie zastúpenou krajinou bolo Nemecko s 91 spoločnosťami v rebríčku a treťou je Čína s 57 zástupcami. Prvú desiatku obsadili výlučne technologické spoločnosti. Po Samsungu na prvej pozícii nasleduje druhé IBM, tretí Microsoft a štvrtý Amazon. Zamestnanci hodnotili "svoju" spoločnosť podľa niekoľkých aspektov, ako je imidž, ekonomická stopa, rozvoj talentov, rovnosť pohlaví a sociálna zodpovednosť.

Výskumná agentúra sa zamestnancov tiež pýtala, ako sa ich zamestnávateľ druhý rok po sebe vysporiadal s pandémiou Covid-19 a aký má prístup k ekológii. Dotazníky boli anonymné, čo umožnilo respondentom otvorene popísať svoje názory.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská kráľovná Alžbeta II. strávila noc v nemocnici, podľa paláca zostáva v dobrej nálade
<< predchádzajúci článok
Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanom

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung - diskusné fórum čitateľov