Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. októbra 2021

Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanomMestská polícia mesta Košice (MsP) zriadila svoje vysunuté pracovisko v budove Historickej radnice na Hlavnej ulici. Pracovisko zriadili za účelom zvýšenia bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov ...Zdieľať
247672021_3087349394842913_3063262946438019820_n 676x451 22.10.2021 (Webnoviny.sk) - Mestská polícia mesta Košice (MsP) zriadila svoje vysunuté pracovisko v budove Historickej radnice na Hlavnej ulici.


Pracovisko zriadili za účelom zvýšenia bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov mesta Košice, a tiež za účelom priblíženia sa k obyvateľov a návštevníkom mesta.

Vhodný priestor hľadali dlho


Na tlačovej konferencii o tom informoval primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a náčelník MsP Slavomír Pavelčák.

„Už dlho sme hľadali vhodný priestor a dnes môžeme oznámiť, že mestská polícia bude mať svoje vysunuté pracovisko priamo tu na Hlavnej ulici, aby sme boli bližšie k občanom, bližšie ku všetkým tým, ktorí potrebujú pomoc. V týchto priestoroch bude sídliť aj pohotovostná jednotka, ktorá bude fungovať 24 hodín denne sedem dni v týždni a samotné pracovné hodiny pre verejnosť budú od 7:00 do 19:00", uviedol Polaček.

Nové pracovisko bude tiež poskytovať informácie súvisiace s kompetenciami mesta Košice.

Zriadenie pracoviska trvalo mesiac


Službukonajúci pracovník bude vedieť pomôcť návštevníkom zorientovať sa alebo nasmerovať občana tak, aby ten nemusel komplikovane zisťovať informácie.

Zariadenie nového vysunutého pracoviska trvalo približne jeden mesiac a vynaložené náklady na kancelárske zariadenie predstavovali sumu takmer 7-tisíc eur.

Mestská polícia mesta Košice má celkovo 285 mestských policajtov, na novom vysunutom pracovisku bude sídliť 19 príslušníkov Pohotovostnej ochrannej jednotky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung
<< predchádzajúci článok
Hlas sa do spolupráce so Smerom nehrnie, podľa Pellegriniho v blízkej dobe parlamentné voľby nebudú

Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanom - diskusné fórum čitateľov