Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

24. apríla 2021

Foto: Átrium pod Mestskou vežou a vnútroblok Východná v Trenčíne otvorili pre verejnosťVšetky práce mali hodnotu viac ako 735.000 eur.Zdieľať
Foto: Átrium pod Mestskou vežou a vnútroblok Východná v Trenčíne otvorili pre verejnosť

Vynovené átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne po kolaudácii otvorili pre verejnosť. Sprístupnené je aj detské ihrisko, ktoré mesto vybudovalo v rámci revitalizácie vnútrobloku Východná.

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, v átriu je k dispozícii niekoľko hracích prvkov pre deti. Vodné „hračky“ bude zásobovať vodou vŕtaná studňa. Pred novým pódiom sú mobilné stoličky, ďalej od pódia pevné lavice v tvare vlnoviek a v ďalšej časti je na upravenej trávnatej ploche odpočinkové sedenie. Väčší priestor sa vytvoril posunutím chodníka bližšie k stenám budov Farskej ulice. Bezbariérový chodník vedie až po úroveň do budúcna plánovanej nástupnej stanice výťahu na Brezinu.

Foto: Átrium pod Mestskou vežou a vnútroblok Východná v Trenčíne otvorili pre verejnosť

„V letných mesiacoch mnohých poteší fontánka na pitie a aj osviežovače vzduchu. Autormi úspešného projektu sú architekti Peter Guga a Marek Guga. Mesto na túto investíciu získalo nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Zvyšok doplatilo zo svojho rozpočtu. Všetky práce mali hodnotu viac ako 735.000 eur,“ uviedla hovorkyňa.

Foto: Átrium pod Mestskou vežou a vnútroblok Východná v Trenčíne otvorili pre verejnosť

Kolaudáciu podľa nej podstúpil aj zrevitalizovaný vnútroblok Východná s novým detským ihriskom. Práce na regenerácii vnútrobloku sa dotkli územia s rozlohou 1115 štvorcových metrov. Projekt bol tiež spolufinancovaný Európskou úniou. Práce na jeho realizácii dosahujú hodnotu takmer 270.000 eur.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri obrany štátov EÚ pripravovali Strategický kompas, za Slovensko rokoval štátny tajomník Majer
<< predchádzajúci článok
Od pondelka sa mení režim na hraniciach

Foto: Átrium pod Mestskou vežou a vnútroblok Východná v Trenčíne otvorili pre verejnosť - diskusné fórum čitateľov