Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

21. apríla 2021

Mesto Trnava bude cez víkend testovať na COVID-19 naposledy, rodičom a školám však vyjde v ústretyMesto Trnava otvorí svoje odberové miesta na antigénové testovanie na COVID-19 v sobotu 24. a ...Zdieľať
06_z6f4317 676x450 21.4.2021  - Mesto Trnava otvorí svoje odberové miesta na antigénové testovanie na COVID-19 v sobotu 24. a nedeľu 25. apríla naposledy. O ukončení pravidelného víkendového testovania v réžii samosprávy rozhodol krízový štáb mesta, dôvodom je ukončenie núdzového stavu v stredu 28. apríla. Radnica o tom informovala na svojom webovom sídle.

Testovať budú aj školyPočas posledného aprílového víkendu bude k dispozícii v sobotu 17 a v nedeľu 16 odberových miest v čase od 8:00 do 18:00. Antigénové testovanie budú naďalej zabezpečovať mobilné odberové miesta, ktoré prevádzkujú zmluvní partneri ministerstva zdravotníctva. Testovať budú aj školy, keďže rodičia detí a žiaci 8. a 9. ročníkov potrebujú negatívny test na koronavírus.

„Rodičom a školákom chceme vyjsť v ústrety, aby sme im uľahčili prístup k certifikátom aj po ukončení mestského antigénového testovania. Základné a materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy budú testovanie vykonávať vo vlastnej réžii. Školy budú o podrobnostiach informovať na svojich webstránkach," povedala viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Testovali 13 víkendov za sebou


Trnava zabezpečovala testovanie v tomto roku trinásť víkendov za sebou. V mestom zriadených odberových miestach vykonali viac ako 260-tisíc antigénových testov na COVID-19. Priemerne tak prichádzalo každý víkend na testovanie 20-tisíc ľudí.

Pozitívny výsledok testu malo od konca januára doteraz viac ako 1 500 ľudí, teda priemerne 116 za víkend. Počas prvého testovania koncom januára bolo v mestských odberových miestach pozitívnych 288 ľudí, počas aprílových víkendov to bolo vždy menej ako 30 ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mesto Trnava bude cez víkend testovať na COVID-19 naposledy, rodičom a školám však vyjde v ústrety © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko má podľa Naďa vlastné informácie o výbuchu vo Vrběticiach, Česko môže rátať s našou podporou
<< predchádzajúci článok
Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto

Mesto Trnava bude cez víkend testovať na COVID-19 naposledy, rodičom a školám však vyjde v ústrety - diskusné fórum čitateľov