Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

25. apríla 2021

Košický kraj otvoril druhé veľkokapacitné očkovacie centrum v MichalovciachKošický samosprávny kraj otvoril v sobotu 24. apríla druhé krajské veľkokapacitné očkovacie centrum, a to v priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach. ...Zdieľať
ockovacie centrum michalovce 676x451 25.4.2021  - Košický samosprávny kraj otvoril v sobotu 24. apríla druhé krajské veľkokapacitné očkovacie centrum, a to v priestoroch športovej haly Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.


Po Košiciach je toto druhé veľkokapacitné očkovacie centrum v našom kraji, ďalšie pripravujeme ešte v Spišskej Novej Vsi. Denne tu chceme zaočkovať približne 1 500 ľudí, v prípade vyššieho záujmu o vakcíny sme pripravení kapacitu ešte navýšiť. Aktuálne tu očkujeme vakcínou od AstraZenecy, postupne však chceme očkovať všetkými registrovanými vakcínami. Zakúpili sme aj špeciálne mrazničky na uskladňovanie vakcín Pfizer,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Veľkokapacitné centrum


Vchod do veľkokapacitného očkovacieho centra je z Masarykovej ulice, vychádza sa opačným východom, na ulicu P. O. Hviezdoslava. jeho chod zabezpečuje približne 20 zdravotníkov a dobrovoľníkov, v prevádzke je od 9:00 do 16:00.

Zaočkovať sa môžu prísť tí, ktorým bol pridelený termín na očkovanie v potvrdzujúcej SMS správe. Na očkovanie nie je potrebné prísť s veľkým časovým predstihom.

Po očkovaní je potrebné prevziať si lekársku správu, ktorá je nevyhnutná aj ako potvrdenie pre zaočkovanie druhou dávkou vakcíny.

Možnosť registrácie


Ďalšie termíny očkovania v Michalovciach budú závisieť od záujmu ľudí. Kraj chce v tomto očkovacom centre očkovať aspoň jeden deň v týždni. Každý, kto má záujem o vakcínu, sa môže registrovať prostredníctvom čakárne Národného centra zdravotníckych informácií na korona.gov.sk.

Podľa aktuálnej národnej očkovacej stratégie sa môžu na očkovanie registrovať ľudia nad 40 rokov a osoby zo špeciálnych skupín obyvateľov, ako zdravotníci, policajti, ľudia pracujúci v zariadeniach sociálnych služieb či osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

Očkovacie vakcíny


Košická župa pokračuje aj v očkovaní vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Košiciach. V nedeľu 25. apríla sa tu bude očkovať vakcínou od Moderny, v pondelok 26. apríla opäť AstraZenecou.

V priebehu budúceho týždňa bude v prevádzke aj krajská mobilná očkovacia služba, ktorá bude pokračovať v očkovaní v zariadeniach sociálnych služieb.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Košický kraj otvoril druhé veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd rozhodne v kauze majiteľa pohrebníctva súdeného pre úkladnú vraždu
<< predchádzajúci článok
Slovenská informačná služba reaguje na vyhrážky Al-Káidy, prijala bezpečnostné opatrenia

Košický kraj otvoril druhé veľkokapacitné očkovacie centrum v Michalovciach - diskusné fórum čitateľov