Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

29. júla 2018

Foto: V Banskej Bystrici vyvinuli unikátne mobilné navigačné letiskové vežeV spoločnosti MSM v Banskej Bystrici vyrobili unikátne mobilné navigačné letiskové veže, ktoré nemajú v regióne konkurenciu, pričom ide výsostne o slovenský výrobok. Prvých osem kusov ...Zdieľať
zj5a5450 676x451 BANSKÁ BYSTRICA 29. júla  - V spoločnosti MSM v Banskej Bystrici vyrobili unikátne mobilné navigačné letiskové veže, ktoré nemajú v regióne konkurenciu, pričom ide výsostne o slovenský výrobok. Prvých osem kusov expedujú do Indie.

 

 

Jediné svojho druhu v regióneAko na mediálnom dni uviedol riaditeľ spoločnosti MSM Banská Bystrica Juraj Lauš, v nadväznosti na zvýšený dopyt zo zahraničia plánujú v budúcnosti zamestnať asi tridsať ľudí.

Riadiace veže MATC sú momentálne jediné svojho druhu v regióne. Ide pritom o plnohodnotnú náhradu klasickej letiskovej veže.

 

 

Prvé kusy do Indie


Unikátny produkt vzbudil záujem v zahraničí a dopyt je podľa riaditeľa hlavne z Ázie. Po tom, ako slovenská spoločnosť uspela na začiatku tohto roka v medzinárodnom tendri, prvých osem kusov veží už za 6,4 milióna eur odkúpila indická vláda.

„V krátkom čase, ktorý sme dostali na realizáciu tejto zákazky, sa zamestnancom prevádzky v Banskej Bystrici podarilo vyrobiť a pripraviť na expedíciu všetkých osem kusov mobilných leteckých navigačných veží. O kvalite svedčí aj fakt, že už dnes prejavujú záujem o naše veže ďalšie krajiny z Ázie,“ povedal o úspechu v medzinárodnej súťaži Lauš.

Dodal, že nimi vyrobená veža je jedinečná práve možnosťou umiestniť ju kamkoľvek, odkiaľ je potrebné riadiť a navigovať lietadlo pri pristátí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: V Banskej Bystrici vyvinuli unikátne mobilné navigačné letiskové veže © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na stretnutí P18 spustili prípravu na panamské Svetové dni mládeže
<< predchádzajúci článok
Na 4 živloch budú diváci aktívne vstupovať do filmu aj inštalácie

Foto: V Banskej Bystrici vyvinuli unikátne mobilné navigačné letiskové veže - diskusné fórum čitateľov