Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. mája 2020

Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničnéFrancúzsko uvoľňuje svoje opatrenia na hraniciach, ktoré zaviedlo pre pandémiu nového koronavírusu. Od pondelka ruší hraničné kontroly, ktoré tam boli od marca, a namiesto nich zavádza ...Zdieľať
croatia_virus_outbreak_tourism_74718 4e982a00c3274c7c8b7645e7f565f121 676x451 24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsko uvoľňuje svoje opatrenia na hraniciach, ktoré zaviedlo pre pandémiu nového koronavírusu.


Od pondelka ruší hraničné kontroly, ktoré tam boli od marca, a namiesto nich zavádza námatkové kontroly na viacerých miestach, uvádza sa v stanovisku vlády.

Tiež rozširuje kategórie ľudí z iných štátov schengenského priestoru, ktorí môžu prísť do krajiny, vrátane migrujúcich pracovníkov a osôb prichádzajúcich z rodinných dôvodov.

Prichádzajúce osoby pôjdu do karantény


Keďže Veľká Británia a Španielsko vyžadujú od prichádzajúcich osôb z iných častí Európy, aby absolvovali karanténu, Francúzsko sa rozhodlo pre rovnaký krok v prípade ich občanov.

Francúzska vláda uviedla, že to bude dobrovoľná 14-dňová karanténa založená na reciprocite za opatrenia, ktoré Spojené kráľovstvo a Španielsko prijali "nekoordinovaným" spôsobom.

Zákaz vstupu pre ľudí mimo Európy


Cestujúci z krajín mimo Európu majú naďalej zákaz vstupu prinajmenšom do 15. júna. Výnimkou sú len francúzski občania.

Všetci ľudia, čo cestujú do Francúzska musia vyplniť formulár, v ktorom odôvodňujú svoju cestu, a predložiť podpísaný dokument s vyhlásením, že nemajú príznaky ochorenia COVID-19.

Francúzsko podľa tamojšej vlády spolupracuje s ostatnými európskymi krajinami na štandardných celoeurópskych pravidlách cestovania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cez hraničný priechod Berg prešlo do domácej karantény 84 osôb, aplikácia zatiaľ funguje bez problémov
<< predchádzajúci článok
Minister Gröhling nechce v školstve škrtať, ale zefektívňovať využívanie financií

Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné - diskusné fórum čitateľov