Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. mája 2020

Cez hraničný priechod Berg prešlo do domácej karantény 84 osôb, aplikácia zatiaľ funguje bez problémovV domácej smart karanténe je po prechode cez hraničný priechod Berg od soboty 23. mája do 7:00 dnešného rána 84 osôb. Podľa Ministerstva vnútra ...Zdieľať
01 3 676x346 24.5.2020  - V domácej smart karanténe je po prechode cez hraničný priechod Berg od soboty 23. mája do 7:00 dnešného rána 84 osôb.


Podľa Ministerstva vnútra SR eKaranténa funguje bez výrazných problémov. Ako informovalo ministerstvo vo svojom profile na sociálnej sieti, ani policajti či programátori nehlásia žiadnu výraznú chybu.

„Vieme o konkrétnych problémoch, ktoré sa týkajú jednotlivcov,“ doplnil rezort. O spustení prechodu do eKarantény cez ďalšie hraničné priechody chcú informovať čoskoro.

Aplikáciu spustili iba pre hraničný priechod Berg


Aplikácia eKaranténa bola spustená v sobotu 23. mája večer od 19:00 len pre hraničný priechod Berg.

Dá sa však zatiaľ stiahnuť iba do mobilov s operačným systémom Android. Do iPhonu bude možné aplikáciu stiahnuť po jej schválení.

Čakanie na súhlas od Googlu


Podľa informačnej stránky korona.gov.sk, spustili domácu karanténu aj do času, kým príde súhlas od Google.

„Ľudia nemôžu viac čakať,“ uvádzajú tvorcovia aplikácie. V podmienkach, ktoré boli zverejnené na stránke, sa v tejto súvislosti zmenil jeden bod.

Znamená to, že cestovateľ podpíše navyše jedno vyhlásenie, čím zoberie na vedomie, že aplikácia zatiaľ nie je autorizovaná spoločnosťou Google a preberá preto na seba riziko s tým spojené. Vyhlásenie podpíše len v tom prípade, ak chce ísť do domácej karantény a nie do štátnej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cez hraničný priechod Berg prešlo do domácej karantény 84 osôb, aplikácia zatiaľ funguje bez problémov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Napätie medzi Ficom a Pellegrinim stúpa, podľa politológa dochádza v Smere-SD k vnútorným pohybom
<< predchádzajúci článok
Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné

Cez hraničný priechod Berg prešlo do domácej karantény 84 osôb, aplikácia zatiaľ funguje bez problémov - diskusné fórum čitateľov