Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

04. apríla 2024

Francúzsky pár choval v byte viac než 160 mačiek a psovZvieratá v byte boli vo veľmi zlom zdravotnom stave, podvyživené, dehydrované a zamorené parazitmi. Najmenej dve mačky a dve šteniatka boli mŕtve.Zdieľať
Francúzsky pár choval v byte viac než 160 mačiek a psov

Francúzsky súd v stredu odsúdil na ročný podmienečný trest pár, ktorý v byte s rozlohou 80 štvorcových metrov choval 159 mačiek a sedem psov. Okrem toho mu doživotne zakázal chov zvierat.


Súd v Nice uznal 68-ročnú ženu a 52-ročného muža vinnými z trestného činu zanedbania starostlivosti o zvieratá. Vymeral im aj pokutu 150.000 eur, ktorú zaplatia na účet organizácie na ochranu zvierat.

Zvieratá v byte boli vo veľmi zlom zdravotnom stave, podvyživené, dehydrované a zamorené parazitmi. Najmenej dve mačky a dve šteniatka boli mŕtve.

Žena po vynesení rozsudku vyhlásila, že nemá v úmysle vzdať sa zvierat a preto sa sa odvolá. Dezolátny stav bytu a zlý stav zvierat označila za dočasný. Podľa nej to spôsobila infekcia a vlna horúčav, ktorá jej spôsobila zdravotné problémy.

Podľa psychiatrického vyšetrenia má žena sklon chorobne zhromažďovať zvieratá označovaný aj ako Noeho syndróm. Ide o formu Diogenovho syndrómu, pričom postihnuté osoby sú extrémne zanedbané, patologicky neporiadne, hromadia veci alebo zvieratá a sú bezohľadné k postojom iných ľudí.

Dvojica na nájomnom dlhuje 8000 eur a hrozí jej deložovanie. Po prvýkrát bola vyšetrovaná už v roku 2014, keď v garsónke s rozlohou 18 štvorcových metrov bývala s 13 mačkami a jedným psom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NASA: Objekt, ktorý poškodil dom na Floride, je možno zo stanice ISS
<< predchádzajúci článok
Kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku aj hudbu