Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. apríla 2024

Kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku aj hudbuGenerálny riaditeľ Pophouse Entertainment Per Sundin uviedol, že ich cieľom je sprostredkovať Kiss ďalším generáciám.Zdieľať
Kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku aj hudbu

Americká rocková kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku, kompletnú zbierku skladieb a duševné vlastníctvo švédskej spoločnosti Pophouse Entertainment. Celková hodnota kontraktu prevyšuje 300 miliónov amerických dolárov, informuje 


Generálny riaditeľ Pophouse Entertainment Per Sundin uviedol, že ich cieľom je sprostredkovať Kiss ďalším generáciám. Basgitarista Gene Simmons ako jeden zo spoluzakladateľov kapely fanúšikov uistil, že ide o spoluprácu.

Spoluzakladateľom Pophouse Entertainment je spevák švédskej skupiny ABBA Björn Ulvaeus. Táto spoločnosť sa vlani pri príležitosti rozlúčkového turné Kiss podieľala aj na vytvorení digitálnych podobizní (avatarov) členov kapely. V roku 2027 by mala byť v USA s využitím týchto avatarov spustená šou Kiss.

Presný spôsob použitia avatarov ešte nie je známy. Sundin podľa ABC uviedol, že fanúšikovia môžu očakávať životopisný film či dokument.

Skupinu Kiss založil basgitarista a spevák Gene Simmons v roku 1973 v New Yorku spolu s Paulom Stanleym (spev a gitara), Ace Freheym (spev a gitara) a Peterom Crissom (spev a bicie). Stali sa známymi najmä vďaka pomaľovaným tváram a kostýmom. Zostava formácie sa neskôr viackrát menila.

Medzi ich najznámejšie skladby patria "Rock and Roll All Nite", "I Was Made for Lovin' You", "Lick It Up", "Detroit Rock City" alebo "Crazy Crazy Nights".

Svoje pôsobenie skupina ukončila vlani v decembri dvoma vystúpeniami v newyorskej hale Madison Square Garden, kde Simmonsa a Stanleyho doplnili gitarista Tommy Thayer a Eric Singer na bicích.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsky pár choval v byte viac než 160 mačiek a psov
<< predchádzajúci článok
Zomrela rozhlasová moderátorka Ľuba Šajdová, podľahla ťažkej chorobe