Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

04. apríla 2024

NASA: Objekt, ktorý poškodil dom na Floride, je možno zo stanice ISSPracovníci NASA minulý týždeň prevzali podozrivý objekt od majiteľa poškodeného domu v meste Naples na juhozápade amerického štátu Florida.Zdieľať
NASA: Objekt, ktorý poškodil dom na Floride, je možno zo stanice ISS

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vo štvrtok oznámil, že vyšetruje pôvod objektu, ktorý poškodil dom na Floride. Existuje podozrenie, že predmet môže pochádzať z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). 


Pracovníci NASA minulý týždeň prevzali podozrivý objekt od majiteľa poškodeného domu v meste Naples na juhozápade amerického štátu Florida. Úrad odviezol predmet do Kennedyho vesmírneho strediska na floridskom Myse Canaveral, kde bude skúmať jeho pôvod. Informoval o tom e-mailom hovorca NASA Josh Finch.

Predmet má valcovitý tvar a hmotnosť necelý jeden kilogram. Na dom majiteľa Alejandra Oteru sa zrútil pred mesiacom, prerazil pri tom strechu a poškodil podlahu na dvoch poschodiach. Nikto sa pri incidente nezranil.

Vesmírny odpad padajúci na Zem väčšinou zhorí v atmosfére, hovorca NASA však na margo aktuálne skúmaného objektu povedal, že "viac informácií bude k dispozícii až po dokončení analýzy".

Newsweek v stredu citoval astrofyzika Johanthana McDowella, podľa ktorého by objekt mohol byť jednou z deviatich batérií vyhodených z ISS ešte v roku 2021.

Na obežnej dráhe okolo Zeme sa pohybuje množstvo vesmírneho odpadu, od celých nefunkčných satelitov až po drobné trosky z rozličných kolízií. Podľa Európskej vesmírnej agentúry (ESA) obieha našu planétu viac než 36.000 objektov väčších než desať centimetrov a milióny menších predmetov. Odhadovaná kumulatívna hmotnosť vesmírneho odpadu je približne 11.500 ton.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci v USA 30-násobne zrýchlili generatívnu umelú inteligenciu (AI) na obrázky
<< predchádzajúci článok
Francúzsky pár choval v byte viac než 160 mačiek a psov