Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. septembra 2022

Giro d’Italia 2023 odštartuje časovkou na veľkolepom cyklochodníku Costa dei Trabocchi prestavanom z bývalej železniceBudúcoročná edícia cyklistických pretekov Giro d'Italia sa začne individuálnou časovkou na pobrežnom cyklistickom chodníku v regióne Abruzzo, ktorý bol prestavaný z niekdajšej železničnej ...Zdieľať
gettyimages 1396556078 676x451 28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Budúcoročná edícia cyklistických pretekov Giro d'Italia sa začne individuálnou časovkou na pobrežnom cyklistickom chodníku v regióne Abruzzo, ktorý bol prestavaný z niekdajšej železničnej trate.


Organizátori podujatia na stredajšej slávnosti v abruzzskej metropole L'Aquila informovali, že preteky sa uskutočnia od 6. do 28. mája 2023 a odštartujú časovkou na pobreží Jadranského mora.

Dario Cataldo je nadšený


Takmer celá spomenutá časovka sa bude konať na veľkolepom cyklistickom chodníku Costa dei Trabocchi, ktorý lemuje pobrežie, a krátko pred jej cieľom v Ortone bude jazdcov čakať stúpanie.

„Som nadšený z myšlienky veľkého štartu Giro d'Italia v regióne Abruzzo... Je to splnený sen, najmä s ohľadom na prológ na Costa dei Trabocchi,“ povedal cyklista Trek-Segafredo Dario Cataldo, ktorý pochádza z Abruzza.

Giro sa do Abruzza ešte vráti


Druhá 204-kilometrová etapa povedie z Terama do San Salvo. V prvej časti bude síce kopcovitá, ale na jej konci sa očakáva hromadný špurt. Tretia etapa sa tiež začne v regióne Abruzzo.

Neskôr sa pretekári presunú na juh Apeninského polostrova, Giro sa však do Abruzza vráti aj v siedmej etape. Kompletnú trasu pretekov predstavia 17. októbra v Miláne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Giro d’Italia 2023 odštartuje časovkou na veľkolepom cyklochodníku Costa dei Trabocchi prestavanom z bývalej železnice © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SBL: Titul obhajujú Levice, okruh vyzývateľov je široký
<< predchádzajúci článok
Zuzana Rehák Štefečeková neobhájila titul majsterky sveta v trape, má však bronz a miestenku na olympiádu v Paríži