Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2019

Globálny rast spomalí na najnižšiu úroveň za desaťročie, varuje šéfka menového fonduSvetová ekonomika je v zovretí "synchronizovaného globálneho spomalenia", ktorého výsledkom bude v tomto roku spomalenie ekonomického rastu v 90 percentách sveta. Upozornila na to nová výkonná ...Zdieľať
switzerland_un_65691 a08ffa4526d84174927158f77475d12c 676x451 12.10.2019 (Webnoviny.sk) - Svetová ekonomika je v zovretí "synchronizovaného globálneho spomalenia", ktorého výsledkom bude v tomto roku spomalenie ekonomického rastu v 90 percentách sveta. Upozornila na to nová výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF) Kristalina Georgieva.


Konštatovala, že aktualizovaná prognóza, ktorú fond zverejní na budúci týždeň ukáže, že hospodársky rast sa spomalí na najslabšiu úroveň od začiatku tohto desaťročia.

Podstatnú časť spomalenia globálnej ekonomiky podľa šéfky MMF spôsobili stupňujúce sa obchodné konflikty, ktoré môžu do konca budúceho roka znížiť rast svetového hospodárstva o zhruba 700 mld. USD čiže o 0,8 percenta.

"V obchodnej vojne strácajú všetci," uviedla Georgieva. Trvalé riešenie obchodných konfliktov si podľa nej bude vyžadovať spoluprácu všetkých krajín. "Kľúčové je systém zlepšiť a nie sa ho zriecť," dodala.


Zdroj: Webnoviny.sk - Globálny rast spomalí na najnižšiu úroveň za desaťročie, varuje šéfka menového fondu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obnovu požiarom poškodenej budovy na Hlavnom námestí stále pripravujú
<< predchádzajúci článok
Armáda v Kamerune zaútočila na palác, ktorý čaká na zápis do UNESCO

Globálny rast spomalí na najnižšiu úroveň za desaťročie, varuje šéfka menového fondu - diskusné fórum čitateľov