05. decembra 2021

Goggiová vyhrala zjazd Svetového pohára aj v sobotu

Goggiová vybojovala v minulej sezóne malý glóbus v zjazde a v úvode novej vykročila rázne za jeho obhajobou.

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová triumfovala v sobotu aj v druhom zjazde sezóny Svetového pohára. V kanadskom stredisku Lake Louise zaznamenala víťazné double, keď rovnako ako v piatok odsunula na druhú priečku Američanku Breezy Johnsonovú (+0,84). Tretie miesto obsadila Švajčiarka Corine Suterová s mankom 0,98 s.

Američanka Mikaela Shiffrinová skončila mimo bodovanej tridsiatky na 38. priečke a nezvýšila tak svoj náskok na čele celkového poradia SP pred Slovenkou Petrou Vlhovou. Momentálne má k dobru 25 bodov. Obhajkyňa veľkého glóbusu Vlhová si v olympijskej sezóne naordinovala pauzu, okrem Lake Louise vynechá aj rýchlostné disciplíny v St. Moritzi a Val d´Isere a najbližšie sa v SP predstaví až 21. decembra v obrovskom slalome vo francúzskom Courcheveli.

Goggiová vybojovala v minulej sezóne malý glóbus v zjazde a v úvode novej vykročila rázne za jeho obhajobou. Úradujúca olympijská šampiónka v tejto disciplíne dosiahla v sobotu dosiahla svoje 13. víťazstvo v prestížnom seriáli, desať z nich má práve v zjazde. V celkovom poradí SP sa posunula na tretiu priečku.

V nedeľu je v Lake Louise na programe super-G žien.

6. Delagová 80

Bojovník MMA David Kozma štvrtýkrát obhájil titulový opasok v kategórii do 77 kg na turnaji Oktagon 29.
NHL: Rangers natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov