Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

03. júna 2020

Google stiahol aplikáciu na mazanie programov z Číny, podnecovala protičínske náladyGoogle stiahol zo svojho online obchodu aplikáciu, ktorá pomáhala ľuďom v ich zariadeniach nájsť a vymazať ďalšie programy vyvinuté v Číne. Remove China Apps, ktorú ...Zdieľať
thinkstockphotos 925685254 676x451 3.6.2020  - Google stiahol zo svojho online obchodu aplikáciu, ktorá pomáhala ľuďom v ich zariadeniach nájsť a vymazať ďalšie programy vyvinuté v Číne. Remove China Apps, ktorú vyvinula indická firma One Touch AppLabs, uviedli na trh v máji a za prvých 10 dní zaznamenala viac ako milión stiahnutí.


Aplikácia bola mimoriadne obľúbená práve v Indii, ktorá má s Čínou napäté vzťahy pre spornú hranicu v Himalájach. Google ju stiahol za porušovanie pravidiel obchodu, informuje spravodajský portál BBC.

Remove China Apps označila viacero aplikácií, okrem iných TikTok, ktorú vlastní firma Bytedance so sídlom v Pekingu, či Zoom, ktorého majitelia síce sídlia v Kalifornii, no vytvoril ho podnikateľ narodený v Číne. Predinštalované aplikácie na smartfónoch vyrobených v Číne však nedokázala detegovať.

Kritici aplikácie tvrdia, že podnecovala protičínske nálady, ktoré sú už na vzostupe pre pandémiu nového koronavírusu, ktorý sa po prvý raz objavil v čínskom meste Wu-chan. Vývojári z online komunity Beluga Whale, ktorá združuje čínskych tvorcov aplikácií, vyzývali ľudí, aby aplikáciu nahlásili Googlu, pretože predstavuje "formu narúšania trhu".


Zdroj: Webnoviny.sk - Google stiahol aplikáciu na mazanie programov z Číny, podnecovala protičínske nálady © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meteorológov prekvapilo netypické britské počasie, máj bol najslnečnejším mesiacom v histórii
<< predchádzajúci článok
IMT Smile zverejnili videoklip ku piesni Navždy, novinka dostala prívlastok „najromantickejšia“

Google stiahol aplikáciu na mazanie programov z Číny, podnecovala protičínske nálady - diskusné fórum čitateľov