Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

03. apríla 2020

Google zverejňuje údaje o pohybe ľudí počas pandémie koronavírusu a pravidelne ich aktualizujeSpoločnosť Google bude počas pandémie koronavírusu zverejňovať údaje o pohybe ľudí. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že ...Zdieľať
google 676x463 3.4.2020  - Spoločnosť Google bude počas pandémie koronavírusu zverejňovať údaje o pohybe ľudí. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že technologický gigant bude spočiatku publikovať detaily o rôznych typoch miest, ktoré ľudia navštevujú, v 131 krajinách a regiónoch. Postupne chce pritom pridávať aj ďalšie.

Pravidelné aktualizácie porovnajú aktivitu ľudíV pláne majú zverejňovať pravidelné aktualizácie, ktoré budú porovnávať s aktivitami spred dvoch až troch dní. Spoločnosť pritom sľubuje, že zachová súkromie ľudí.

 


Údaje pochádzajú z dát, ktoré zhromažďujú prostredníctvom aplikácie Google Maps a ďalších mobilných služieb spoločnosti.
Google ich zvyčajne využíva na informovanie o tom, kedy býva najviac ľudí v určitých múzeách, obchodoch, či na iných miestach, alebo tiež ako pomoc motoristom, aby sa mohli vyhnúť zápcham.

V tomto prípade dáta odhalia vyťaženosť jednotlivých miest počas obmedzení súvisiacich s pandémiou a pred nimi. Údaje by podľa Googlu mohli pomôcť úradom v boji proti šíreniu nákazy.

Pomôžu odhaliť aj vyťažené transportné uzly


"Tieto informácie môžu pomôcť pri chápaní zmien v nevyhnutných cestách, ktoré môžu formovať odporúčania pre otváracie hodiny alebo informovať donáškové služby," vysvetlila spoločnosť v blogu svoj zámer s tým, že podobným spôsobom môžu odhaliť aj vyťažené transportné uzly a pomôcť tak k indikovaniu potreby rozšírenia spojov tak, aby umožnili dodržiavanie potrebných odstupov medzi ľuďmi.

Spoločnosť pritom tvrdí, že dáta sú anonymné a dopĺňajú ich aj o náhodne generované údaje tak, aby pomohli ochrániť súkromie používateľov. Jednotlivci sa pritom môžu rozhodnúť, že svoje údaje neposkytnú.

Prvá správa poskytuje dáta z 29. marca a porovnáva ich s mediánom päťtýždňového obdobia medzi 3. januárom a 6. februárom.

Údaje o Slovensku hovoria, že návštevy reštaurácií, kaviarní, nákupných centier, múzeí, knižníc alebo kín klesli o 82 %, návštevy potravín, tržníc, drogérií a lekární o 89 %, do parkov chodia ľudia o 9 % menej, na zastávky verejných dopravných prostriedkov o 61 % menej, do práce o 38 % menej a doma sú o 10 % viac.


Zdroj: Webnoviny.sk - Google zverejňuje údaje o pohybe ľudí počas pandémie koronavírusu a pravidelne ich aktualizuje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Google zavádza nové nástroje ochrany súkromia, zmena sa dotkne aj máp (2. 10. 2019)
 Google zaplatí vo Francúzsku vyrovnanie vo výške takmer miliardy eur (12. 9. 2019)
 Google sa odvolal proti pokute Európskej komisie (5. 6. 2019)
 GOOGLE DOSTAL V EÚ POKUTU TAKMER ZA 1,5 MILIARDY EUR (20. 3. 2019)
 Google predstavil službu cloudového hrania Stadia (19. 3. 2019)
 Google prepustil za posledné roky 48 ľudí kvôli sexuálnemu obťažovaniu (26. 10. 2018)
 Sociálna sieť Google+ končí! Dôvodom je závažná chyba zabezpečenia a únik dát (10. 10. 2018)
 Pred 20 rokmi vznikol internetový obor Google (3. 9. 2018)
 Čo Slováci vyhľadávali na internete najčastejšie? Google zverejnil najhľadanejšie výrazy roka 2017: Toto sú ony (13. 12. 2017)
 Google pospája fotografie a zo zatmenia slnka vznikne niekoľkohodinový film (20. 8. 2017)nasledujúci článok >>
Huawei predstavuje prvé smart okuliare s inteligentnými funkciami
<< predchádzajúci článok
Video: Peter Aristone predstavuje videoklip ku skladbe Far