Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

13. júna 2012

Gréci vraj budú po voľbách potrebovať ďalšie miliardyGrécko bude pravdepodobne potrebovať po voľbách ďalšiu finančnú pomoc od EÚ v hodnote desiatok miliárd eur. Informoval o tom v stredu nemecký týždenník Die Zeit s odvolaním sa na zdroje z ...Zdieľať
grecko kriza BERLÍN 13. júna (WEBNOVINY) - Grécko bude pravdepodobne potrebovať po voľbách ďalšiu finančnú pomoc od EÚ v hodnote desiatok miliárd eur.


Informoval o tom v stredu nemecký týždenník Die Zeit s odvolaním sa na zdroje z prostredia vlády a finančného sektora.

"Aj keď si Grécko vyberie cestu reforiem, už toto leto bude potrebovať ďalšie peniaze,“ uviedol týždenník. "Ak sa má zabrániť platobnej neschopnosti Atén, Európania budú musieť opäť zakročiť. Bundestag (dolná komora nemeckého parlamentu, pozn. red.) bude možno musieť diskutovať o treťom balíku pomoci pre Grécko,“ tvrdí Die Zeit.

Podmienkou pre potenciálny tretí balík bude podľa týždenníka taký výsledok volieb, z ktorých vzíde vláda podporujúca ďalšie reformy.

Grécko už muselo požiadať zahraničie o pomoc dvakrát. V máji 2010 si zabezpečilo úverový program v sume 110 miliárd eur a a neskôr aj druhý v hodnote 130 miliárd eur.

Súkromní veritelia ešte navyše odpísali grécke dlhopisy v sume 107 miliárd. Politici aj trhy po celom svete s napätím očakávajú výsledky nedeľňajších volieb v krajine. Hrozí, že ak by vo voľbách zvíťazila Koalícia radikálnej ľavice (SYRIZA), ktorá je proti podmienkam medzinárodnej pomoci, Grécko opustí eurozónu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skala, ktorá potopila Concordiu, bude pamätníkom obetí
<< predchádzajúci článok
Ak parlament vydá českú exministerku obrany, budú ju stíhať