Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2012

Skala, ktorá potopila Concordiu, bude pamätníkom obetíSkala, ktorá v januári pretrhla plášť výletnej lode Costa Concordia, sa stane pamätníkom obetí januárovej tragédie. V stredu to potvrdil starosta talianskeho ostrova Giglio, pri ktorého brehoch stále leží ...Zdieľať
bez nazvu RÍM 13. júna (WEBNOVINY) - Skala, ktorá v januári pretrhla plášť výletnej lode Costa Concordia, sa stane pamätníkom obetí januárovej tragédie. V stredu to potvrdil starosta talianskeho ostrova Giglio, pri ktorého brehoch stále leží vrak luxusného plavidla.


Odhadom 80-tonový kameň z trupu lode vytiahnu v rámci nákladnej operácie, ktorej cieľom je odstrániť vrak z pobrežia toskánskeho ostrova a následne previesť do prístavu, kde ho rozoberú. Skalu potom opracujú a osadia na Gigliu, aby navždy pripomínala 32 vyhasnutých životov.

Starosta Sergio Ortelli o tomto kroku informoval aj majiteľa lode, ktorým je spoločnosť Costa Crociere a tá s tým súhlasila, píše portál britského denníka Daily Telegraph.

Obrazom: Havarovaná loď Costa Concordia


Costa Concordia stroskotala v piatok 13. januára po tom, ako kapitán Francesco Schettino svoju takmer 300-metrovú loď naviedol na plytčinu neďaleko Giglia.

Tragickou bilanciou je 32 mŕtvych a desiatky zranených. Schettino čelí obvineniam z viacnásobného neúmyselného zabitia a opustenia lode pred ukončením evakuácie plavidla, na ktorom sa v čase nárazu nachádzalo viac ako 4200 ľudí. Obvineniam čelí aj ďalších osem osôb vrátane vedúcich predstaviteľov spoločnosti Costa Crociere.


Obrazom: Záchranné práce na vraku lode Costa Concordia

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko a USA sa sporia o to, kto vyzbrojuje Sýriu
<< predchádzajúci článok
Gréci vraj budú po voľbách potrebovať ďalšie miliardy

Skala, ktorá potopila Concordiu, bude pamätníkom obetí - diskusné fórum čitateľov