Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. mája 2021

Gröhling nevidí zmysel v zákaze vychádzania v ružových okresoch. Získajú zaočkovaní ľudia výhody?Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) nevidí zmysel v tom, aby bol v ružových okresoch naďalej v platnosti zákaz vychádzania. Verí, že v ...Zdieľať
170349879_3979337662152575_2777497550946664633_n 676x451 5.5.2021  - Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) nevidí zmysel v tom, aby bol v ružových okresoch naďalej v platnosti zákaz vychádzania. Verí, že v priebehu budúceho týždňa sa o tom definitívne rozhodne. Šéf rezortu školstva to povedal po stredajšom rokovaní vlády.


„Predpokladám, že aj na základe týchto čísel, ktoré momentálne máme, príde už budúci týždeň k tomu rozhodnutiu a bude aj do Národnej rady poslaný zákon v rámci hospodárskej mobilizácie, kde by sa mohli riešiť aj tieto náležitosti,“ povedal Gröhling. Minister potvrdil, že na vláde sa rokovalo aj s epidemiológmi a hlavným hygienikom Jánom Mikasom.

Zlomový týždeň


Gröhling uviedol, že v priebehu budúceho týždňa sa veľmi veľa okresov na základe COVID automatu preklopí do ružovej farby, čo okrem otvárania základných škôl znamená aj otváranie stredných škôl. Podľa ministra pôjde o zlomový týždeň.

„Je to vždy o opatrnosti. Aj v rámci školstva by sme podľa regionálneho prerozdelenia mohli už ísť aj do výraznejšieho uvoľňovania, ale chceme ešte jeden týždeň počkať,“ tvrdí šéf rezortu školstva.

Koalícia rokuje o výhodách


Podľa Gröhlinga by sa malo pristúpiť aj k zvýhodneniu zaočkovaných ľudí, v koalícii sa o tom podľa neho už diskutuje.

„Myslím si, že zaočkovaných ľudí by sme mali zvýhodňovať oproti všetkým ostatným, lebo potrebujeme sa dostať k tomu cieľu, aby sme mali čo najvýraznejší počet zaočkovaných ľudí,“ uviedol minister. Dodal, že od mantry testovania by sa malo upustiť, pretože očkovanie je návratom k reálnemu životu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Gröhling nevidí zmysel v zákaze vychádzania v ružových okresoch. Získajú zaočkovaní ľudia výhody? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozor na lacné vajcia z dovozu! Sú spájané so škandálmi z minulosti
<< predchádzajúci článok
Slovensko čaká ďalšie uvoľňovanie opatrení, epidemická situácia sa zlepšuje