Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

23. apríla 2020

Hacker ukradol z internetovej služby 25 miliónov dolárov v kryptomenách, onedlho ich vrátilNeznámy hacker údajne ukradol z internetovej služby 25 miliónov dolárov (v prepočte vyše 23 miliónov eur) v rôznych kryptomenách, no o dva dni neskôr ich vrátil naspäť. Informuje o tom ...Zdieľať
hacker 676x451 23.4.2020 - Neznámy hacker údajne ukradol z internetovej služby 25 miliónov dolárov (v prepočte vyše 23 miliónov eur) v rôznych kryptomenách, no o dva dni neskôr ich vrátil naspäť.


Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že terčom hackera sa stala platforma DForce, ktorá umožňuje používateľom uskutočňovať medzi sebou transakcie v kryptomenách.

Hacker vzal z DForce, ktorá sídli v Číne, napríklad desať miliónov dolárov (9,2 milióna eur) v kryptomene Ethereum či ďalších 10 miliónov v digitálnej mene súvisiacej s americkým dolárom.

Približne celá ukradnutá suma sa neskôr službe vrátila, len v inom mixe kryptomien.

Podľa bezpečnostnej firmy PeckShield hacker dokázal odcudziť kryptomenu tým, že oklamal systém platformy. V podstate systém presvedčil, že tam boli peniaze vložené, hoci boli vyčerpané.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hacker ukradol z internetovej služby 25 miliónov dolárov v kryptomenách, onedlho ich vrátil © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES NA POHODE 2021 + NOVÁ VÝZVA POHODA VISUAL ART CONTEST
<< predchádzajúci článok
Holandská polícia hľadá zlodeja, ktorý ukradol Van Goghovu maľbu. Zverejnila video z múzea