Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

23. apríla 2020

Holandská polícia hľadá zlodeja, ktorý ukradol Van Goghovu maľbu. Zverejnila video z múzea


Tagy: krádež

Zlodejovi v Holandsku stačilo zopár úderov veľkým kladivom na to, aby si z múzea odniesol vzácnu maľbu Vincenta van Gogha. Video zločinca z bezpečnostných kamier zverejnila holandská kriminalistická ...Zdieľať
netherlands_stolen_van_gogh_38893 70662cbc63194b6288dd905c1ea1832f 676x514 23.4.2020  - Zlodejovi v Holandsku stačilo zopár úderov veľkým kladivom na to, aby si z múzea odniesol vzácnu maľbu Vincenta van Gogha. Video zločinca z bezpečnostných kamier zverejnila holandská kriminalistická televízna relácia.


Maskovaný páchateľ vnikol 30. marca do budovy múzea Singer Laren, ktoré je zatvorené v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu.

K maľbe sa dostal tak, že veľkým kladivom porozbíjal dvere z tvrdeného skla, ktoré mu stáli v ceste, a napokon cez múzejný darčekový obchod vyšiel von s umeleckým dielom v ruke.

Polícia dúfa, že zverejnenie záberov im pomôže nájsť zlodeja, ktorý si odniesol Van Goghovu maľbu De pastorie in Nuenen in het voorjaar (Fara v Nuenen na jar) z roku 1884.

Zatiaľ však nikoho nezatkli a dielo, ktoré malo múzeum v meste Laren požičané z iného holandského múzea, nenašli. Po odvysielaní relácie dostali vyšetrovatelia viac ako 40 nových tipov.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Holandská polícia hľadá zlodeja, ktorý ukradol Van Goghovu maľbu. Zverejnila video z múzea © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: krádež
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hacker ukradol z internetovej služby 25 miliónov dolárov v kryptomenách, onedlho ich vrátil
<< predchádzajúci článok
Tisíce e-mailov unikli z niekoľkých inštitúcií, sú medzi nimi WHO aj Svetová banka