Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2023

Hamran: Nelegálni migranti na Slovensku za posledné dva roky nespáchali žiaden trestný čin (video)Nelegálni migranti za obdobie posledných dvoch rokov nespáchali na území Slovenskej republiky žiaden trestný čin. Na tlačovej konferencii to v utorok povedal prezidentZdieľať
snimka obrazovky 2023 06 20 122410 676x461 20.6.2023 (SITA.sk) - Nelegálni migranti za obdobie posledných dvoch rokov nespáchali na území Slovenskej republiky žiaden trestný čin. Na tlačovej konferencii to v utorok povedal prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.


„Nesprávajú sa agresívne. Polícia neeviduje žiadne prípady smerujúce k tomu, že by chceli ublížiť našim spoluobčanom," zdôraznil Hamran. Ako ďalej uviedol, uzavretie spoločnej slovensko-maďarskej hranice by bolo nemožné a neúčelné. „Slovenská polícia nemá dôvod zaviesť tie hraničné kontroly," zdôraznil policajný prezident.

Hamran pripomenul, že slovensko-maďarská hranica má 325 hraničných priechodov. „Zaviesť hraničné kontroly nie je možné ani z toho dôvodu, že to odporuje európskej legislatíve," vyhlásil Hamran.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Doplnil, že podľa európskeho práva nelegálna migrácia nepredstavuje porušenie vnútornej bezpečnosti a ohrozenie verejného poriadku.


Zdroj: SITA.sk - Hamran: Nelegálni migranti na Slovensku za posledné dva roky nespáchali žiaden trestný čin (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ENVI hra učí ľudí, ako lepšie triediť odpad
<< predchádzajúci článok
Miera nezamestnanosti na Slovensku klesla. Pribudlo však mnoho absolventov VŠ, najmä z troch univerzít