Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. júna 2023

Harabin čelí obžalobe, schvaľuje postup Putina na UkrajineBývalého sudcu, expredsedu Najvyššieho súdu SR a exministra spravodlivosti Štefana Harabina obžalovali pre schvaľovanie postupu ...Zdieľať
stefan harabin vlast 676x470 5.6.2023 (SITA.sk) - Bývalého sudcu, expredsedu Najvyššieho súdu SR a exministra spravodlivosti Štefana Harabina obžalovali pre schvaľovanie postupu ruského prezidenta Vladimíra Putina na Ukrajine. Ako prvý o tom informoval Denník N.


Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová v tejto súvislosti pre agentúru SITA uviedla, že obžaloba na obvineného Štefana Harabina sa týka prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia a prečinu schvaľovania trestného činu.Štefan Harabin po vypuknutí ruskej invázie na Ukrajinu na sociálnej sieti napísal, že by urobil presne to isté, čo Putin. V tejto súvislosti na neho boli podané viaceré trestné oznámenia zo strany poslancov, napríklad Juraja Šeligu, Andreja Stančíka, Kristiána Čekovského, Jána Benčíka alebo Ondreja Dostála.
Zdroj: SITA.sk - Harabin čelí obžalobe, schvaľuje postup Putina na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci markantne zmenili názor, čoraz menej ľudí viní Rusov z rozpútania vojny na Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Unilabs bude vystavovať na Európskej konferencii genetiky človeka