Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2019

Hasiči v Bystrej hasia lokálne ohniská, už je ich menejNa snímke dym stúpa počas požiaru v lesnom teréne v katastri horehronskej obce Bystrá 8. júla 2019.Zdieľať
Na snímke dym stúpa počas požiaru v lesnom teréne v katastri horehronskej obce Bystrá 8. júla 2019. Foto: TASR - Prezídium HaZZ
Bystrá 10. júla (TASR) – Stovka hasičov a dobrovoľníkov stále likviduje lesný požiar na kopci Veľký Gápeľ v katastri nízkotatranskej obce Bystrá v okrese Brezno. Na požiarisku sa nachádza už menej lokálnych ohnísk aj vďaka vysokej účinnosti hasebnej látky. TASR o tom v stredu popoludní informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.


"Dva vrtuľníky doposiaľ vykonali 46 zhodov s celkovým množstvom vody viac ako 125 000 litrov. Počas zásahu je využívaný dron, ktorý vykonáva monitoring, prieskum a slúži na efektívnejšie zisťovanie smeru šírenia požiaru a možností vybudovania jazierkového systému v nedostupnom teréne," konštatovala Farkasová.

Rozsiahly požiar, ktorý zachvátil les v pásme nad kosodrevinou, vypukol v pondelok popoludní. Podarilo sa ho lokalizovať v stredu po 11:00. Podľa Farkasovej hasiči prekopávajú zhorenisko, aby nedošlo k vznieteniu podzemných skrytých ohnísk.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda po nezvolení v NRSR hľadá opäť predsedu protikorupčného úradu
<< predchádzajúci článok
Analytici: Priemysel opäť spomalil tempo rastu

Hasiči v Bystrej hasia lokálne ohniská, už je ich menej - diskusné fórum čitateľov