Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2022

Heger si všimol, že Orbán má „starý“ šál a daroval mu jeden s nápisom Slovakia (foto)Premiér Eduard Heger vo štvrtok na začiatku summitu predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Košiciach daroval maďarskému ...Zdieľať
316281150_696683528688368_3230334133547261586_n 676x451 24.11.2022 (Webnoviny.sk) - Premiér Eduard Heger vo štvrtok na začiatku summitu predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Košiciach daroval maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi šál s nápisom Slovakia a slovenským štátnym znakom.


„Všimol som si, že Viktor Orbán má starý šál, preto som mu dnes daroval nový,“ napísal Heger na sociálnej sieti a pridal spoločnú fotografiu s Orbánom a so šálom.

Fotografiu zverejnil aj Orbán na sociálnej sieti s komentárom „Maďarsko - Slovensko - dvaja dobrí priatelia!“

Šál s mapou Veľkého Uhorska


Maďarský premiér Viktor Orbán spôsobil tento týždeň rozruch, keď sa objavila v médiách jeho fotografia a video z futbalového štadióna, na ktorej má šál zobrazujúci mapu veľkého Uhorska.

Slovenskí europoslanci Ivan Štefanec, Michal Šimečka, Martin HojsíkMichal WiezikVladimír BilčíkPeter Pollák, Eugen Jurzyca a Miriam Lexmann vydali vyhlásenie, v ktorom odmietli „nezmyselné provokácie Viktora Orbána“. Zároveň maďarského premiéra vyzvali k rešpektu k svojim susedom a k dodržiavaniu pravidiel.

Orbán zareagoval na kritiku


Orbána kritizoval aj slovenský minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, ktorý označil takéto gestá za nemiestne. „Ako som pred niekoľkými rokmi komentoval gestá svojho premiéra v inej súvislosti, tak dnes zopakujem to isté v tejto situácii na margo iného premiéra. ´Hnus a humus´,“ napísal Káčer na svojom profile na sociálnej sieti.

Podľa štátneho tajomníka rezortu diplomacie Andreja Stančíka je to „extrémne necitlivé, obzvlášť vzhľadom na vojnu na Ukrajine, kde si Rusko odtrhlo časť cudzieho územia“.

Viktor Orbán v utorok na sociálnej sieti napísal: „Futbal nie je politika. Nehľadajme to, čo tam nie je. Všetky maďarské tímy maďarskej národnej reprezentácie, nech žijú kdekoľvek!“


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger si všimol, že Orbán má „starý“ šál a daroval mu jeden s nápisom Slovakia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak Rusi použijú na Ukrajine chemické zbrane, možno ich z toho bude ťažko obviniť
<< predchádzajúci článok
Cirkev presahuje hranice vierovyznania a dotýka sa aj neveriacich, SaS zorganizuje diskusie o odluke od Vatikánskych zmlúv