Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2021

Heger v spojitosti so zásahom na NAKA zdôrazňuje nezávislosť orgánov činných v trestnom konaníPredseda vlády Eduard Heger aj pri dnešnom zásahu inšpekcie Ministerstva vnútra SR naZdieľať
img_4605 2 676x451 10.6.2021  - Predseda vlády Eduard Heger aj pri dnešnom zásahu inšpekcie Ministerstva vnútra SR na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) zdôraznil nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní.


Povedal to počas zahraničnej cesty, na ktorej absolvoval stretnutie s poľským predsedom vlády Mateuszom Morawieckim a poľským prezidentom Andrzejom Dudom.

Heger považuje za dôležité, že polícia, prokuratúra a všetky ostatné zložky majú „rozviazané ruky“. Dôležité podľa neho je, aby konali v súlade so svojimi kompetenciami a zákonom.

Do centrály NAKA dnes prišli pracovníci inšpekcie ministerstva vnútra a zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov, ktoré vyšetruje špeciálny tím Očistec. Inšpekcia má vyšetrovať podľa informácií Denníka N podozrenia Slovenskej informačnej služby, podľa ktorých sa v prípadoch manipulovalo s výpoveďami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger v spojitosti so zásahom na NAKA zdôrazňuje nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samosprávne kraje zvládli očkovanie na výbornú, Viskupič však vidí ešte miesto pre zlepšenie
<< predchádzajúci článok
Slovensko ušetrí milióny eur na novom centrálnom ekonomickom systéme, jeho súčasťou budú stovky inštitúcií

Heger v spojitosti so zásahom na NAKA zdôrazňuje nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní - diskusné fórum čitateľov