Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júna 2021

Heger vníma očkovanie ako najúčinnejšiu zbraň proti COVID-19, Slovensko by však malo pridaťPodľa premiéra Eduarda HegeraZdieľať
bp_0275 676x476 28.6.2021 (Webnoviny.sk) - Podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) sú potrebné preventívne opatrenia na to, aby bolo Slovensko ochránené pred koronavírusom a jeho najnovšou delta mutáciou. Premiér to povedal v pondelok pred rokovaním Ústredného krízového štábu.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


Heger poukázal na druhú vlnu pandémie, na to, aká bola nebezpečná a tiež na to, že si ju nikto nechce zopakovať. Cestu vidí v očkovaní, v ktorom Slovensko zaostáva.

„Je potrebné, aby sme v tomto pridali. Očkovanie je najlepšia a najúčinnejšia zbraň, ktorú tu máme. Máme k dispozícii vakcíny, lekárov, ktorí chcú očkovať, čiže potrebujeme len očkovať,“ povedal Heger.

Premiér zároveň vyzval ľudí, ktorí cestujú, aby používali formulár e-hranica. Ten podľa jeho slov dokáže viac pomôcť s trasovaním a zbieraním dát o tom, ako Slováci cestujú.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger vníma očkovanie ako najúčinnejšiu zbraň proti COVID-19, Slovensko by však malo pridať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež František sa stretol s Blinkenom, audiencia trvala dlhšie ako býva zvykom
<< predchádzajúci článok
Minimálna zrážka zo mzdy nie je spravodlivým trestom, reaguje Lexmann na trest za smrť Chovanca