Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. júna 2021

Minimálna zrážka zo mzdy nie je spravodlivým trestom, reaguje Lexmann na trest za smrť ChovancaSpravodlivosť v prípade smrti slovenského občana po bezprecedentnej a desivej policajnej brutalite nemôže v žiadnom prípade spočívať len v akejsi minimálnej zrážke zo mzdy. V tlačovej správe to uviedla ...Zdieľať
img_5081_copy 676x451 28.6.2021 (Webnoviny.sk) - Spravodlivosť v prípade smrti slovenského občana po bezprecedentnej a desivej policajnej brutalite nemôže v žiadnom prípade spočívať len v akejsi minimálnej zrážke zo mzdy. V tlačovej správe to uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Miriam Lexmann (KDH/EPP).


Reagovala tak na informáciu, že druhý najvyššie postavený funkcionár federálnej polície v Belgicku André Desenfants dostal v pondelok disciplinárny trest za zlyhanie v prípade smrti Slováka Jozefa Chovanca. Ten má spočívať v znížení platu počas dvoch mesiacov o 10 percent, teda o sumu 1 500 eur.

„Pevne verím, že toto je len začiatok udeľovania spravodlivých trestov všetkým zodpovedným za smrť Jozefa Chovanca," povedala Lexmann.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minimálna zrážka zo mzdy nie je spravodlivým trestom, reaguje Lexmann na trest za smrť Chovanca © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger vníma očkovanie ako najúčinnejšiu zbraň proti COVID-19, Slovensko by však malo pridať
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku sa testuje nový prístup k súdnym sporom s deťmi, do konca roka by mal byť na všetkých súdoch