Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. októbra 2021

Herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a režiséra zranil.Baldwin odštartoval svoju televíznu a filmovú kariéru v 80. rokoch minulého storočia.Zdieľať
Herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a režiséra zranil.

 

Americký herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a ďalšiu osobu zranil. Došlo k tomu počas štvrtkového natáčania filmu v americkom štáte Nové Mexiko. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na políciu.

K tragédii došlo pri natáčaní westernu s názvom Rust, v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu.

Halyna Hutchinsová a Joel Souza „boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin," uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň bola používaná ako rekvizita.

Postrelenú 42-ročnú kameramanku previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Muža, režiséra filmu, so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Jeho stav je v súčasnosti kritický.

Polícia prípad vyšetruje s cieľom zistiť jeho presné okolnosti. V súvislosti s incidentom nebolo vznesené dosiaľ žiadne obvinenie.

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je usvedčený z vraždy. Spolu sa vydajú na útek, keď je chlapec odsúdený za tento zločin na trest smrti obesením. Baldwin je aj producentom filmu.

 

 Baldwin odštartoval svoju televíznu a filmovú kariéru v 80. rokoch minulého storočia. Okrem množstva významných filmových úloh si získal fanúšikov aj stvárnením bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v televíznom programe Saturday Night Live.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Astorka 2021 otvorí obnovená premiéra hry Kollektivet
<< predchádzajúci článok
Na Senianskych rybníkoch pozorovali pelikána ružového

Herec Alec Baldwin nešťastnou náhodou smrteľne postrelil kameramanku a režiséra zranil. - diskusné fórum čitateľov