Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. decembra 2020

Historický kostol, ktorého „zvon slobody“ oznamuje aj inauguráciu prezidenta USA, zničil požiarNa newyorskom Manhattane zničil v sobotu ráno požiar historický kostol. Plamene sa začali šíriť pred svitaním z vedľajšej päťpodlažnej budovy. Duchovný Jacqueline J. Lewis vyhlásil, že ich ...Zdieľať
aptopix_historic_church_fire_59058 b9fca45fad274332874de165b29c9b82 676x451 5.12.2020  - Na newyorskom Manhattane zničil v sobotu ráno požiar historický kostol. Plamene sa začali šíriť pred svitaním z vedľajšej päťpodlažnej budovy.


Duchovný Jacqueline J. Lewis vyhlásil, že ich prípad "zdevastoval rovnako ako budovu". "No vieme, že Boh je Boh, včera, dnes i zajtra," dodal.

Členka mestského zastupiteľstva Carlina Rivera na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že nie je nikto zranený.

Middle Collegiate Church sa nachádza v East Village a postavili ho v roku 1892. Vo veži sa nachádza takzvaný "zvon slobody", ktorý rozozvučia napríklad pri úmrtí alebo inaugurácii amerického prezidenta či pri spomienke na významné udalosti, ako napríklad útoky z 11. septembra.

Lewis verí, že sa zvon podarí zachrániť. Osud budovy je však neistý.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Historický kostol, ktorého „zvon slobody“ oznamuje aj inauguráciu prezidenta USA, zničil požiar © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V blízkosti Stonehenge majú postaviť tunel, protestujúci obsadili známu anglickú pamiatku
<< predchádzajúci článok
Kapsula opustila japonskú sondu Hajabusa 2, na Zem privezie vzorky z ďalekého asteroidu

Historický kostol, ktorého „zvon slobody“ oznamuje aj inauguráciu prezidenta USA, zničil požiar - diskusné fórum čitateľov