Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. decembra 2020

V blízkosti Stonehenge majú postaviť tunel, protestujúci obsadili známu anglickú pamiatku


Tagy: Stonehenge

Úrady v sobotu zatvorili anglický monument Stonehenge pre turistov po tom, ako sa v oblasti zhromaždili ľudia protestujúci proti plánu britskej vlády na výstavbu ciest a tunela neďaleko ...Zdieľať
britain_stonehenge_67536 63b47126e32247d2bd59fab2e7fc3db6 676x451 5.12.2020  - Úrady v sobotu zatvorili anglický monument Stonehenge pre turistov po tom, ako sa v oblasti zhromaždili ľudia protestujúci proti plánu britskej vlády na výstavbu ciest a tunela neďaleko pamiatky.


Demonštranti sa opísali ako aliancia miestnych obyvateľov, ekológov, aktivistov, archeológov a pohanov. Pri pamiatke sa zišli okolo poludnia.

Oblasť pre turistov uzatvorili


Organizácia English Heritage sa krátko potom rozhodla oblasť uzatvoriť pre "nepredvídateľné okolnosti".

"Rešpektujeme právo ľudí na pokojnú demonštráciu, no nemôžeme prehliadnuť správanie, ktoré narúša a ohrozuje túto lokalitu a ľudí, ktorí tam pracujú alebo prišli na návštevu," vyjadrila sa v stanovisku hovorkyňa organizácie.

Prípad sa stal menej ako mesiac po tom, ako vláda schválila plán za 1,7 miliardy libier na výstavbu tunela v blízkosti Stonehenge. Ten má pomôcť riešiť zlú dopravnú situáciu na diaľnici A3030.

Dopady na životné prostredie


Kritici však tvrdia, že stavba uškodí voľne žijúcim zvieratám, zničí životné prostredie a potenciálne archeologické nálezy v oblasti.

Demonštranti takisto upozorňujú, že výstavba ciest za 27 miliárd eur je v priamom rozpore vlády na redukciu skleníkových plynov.

"Toto je združenie ľudí, ktorí hovoria, že už toho majú dosť. Výstavba ciest vedie k väčšej premávke a vyšším emisiám uhlíka," vyhlásil aktivista Dan Hooper, známy ako Swampy.


Zdroj: Webnoviny.sk - V blízkosti Stonehenge majú postaviť tunel, protestujúci obsadili známu anglickú pamiatku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Stonehenge
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trenčiansky klub Lúč dočasne mení svoje pôsobisko
<< predchádzajúci článok
Historický kostol, ktorého „zvon slobody“ oznamuje aj inauguráciu prezidenta USA, zničil požiar

V blízkosti Stonehenge majú postaviť tunel, protestujúci obsadili známu anglickú pamiatku - diskusné fórum čitateľov