Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2021

Hlavné mesto Austrálie ostáva naďalej v lockdowne, v krajine sa šíri delta variant koronavírusu



Austrálske hlavné mesto Canberra zostane v lockdowne druhý mesiac po tom, ako miestna vláda nahlásila 22 nových prípadov nákazy



Zdieľať
virus_outbreak_australia_79205 10615259da784b768466d4c6ccfa932f 676x442 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Austrálske hlavné mesto Canberra zostane v lockdowne druhý mesiac po tom, ako miestna vláda nahlásila 22 nových prípadov nákazy koronavírusom. Teritórium hlavného mesta Austrálie uplatňuje lockdown od 12. augusta, keď v oblasti zistili prípad nákazy, ktorý súvisel so šírením delta variantu koronavírusu v Sydney.


Hlavný minister Teritória hlavného mesta Austrálie Andrew Barr v utorok oznámil, že platnosť lockdownu v Canberre sa predĺži do 15. októbra.

Canberra je obklopená štátom Nový Južný Wales, kde šírenie delta variantu vírusu zistili 16. júna. Infikovanou osobou bol vodič limuzíny, ktorý viezol posádku amerického nákladného lietadla z letiska v Sydney.

Predtým, ako v Canberre minulý mesiac nákazu potvrdili, toto mesto so 430-tisíc obyvateľmi nezaznamenalo od 10. júla 2020 ani jeden prípad koronavírusu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hlavné mesto Austrálie ostáva naďalej v lockdowne, v krajine sa šíri delta variant koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Pápež v homílii v Prešove poukázal na význam kríža, bez ktorého je kresťanstvo svetské a neplodné (foto)
<< predchádzajúci článok
Spoločné vojenské cvičenia Ruska s Bieloruskom vyvolávajú obavy, na inšpekciu prišiel aj Putin

Hlavné mesto Austrálie ostáva naďalej v lockdowne, v krajine sa šíri delta variant koronavírusu - diskusné fórum čitateľov