Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2021

Spoločné vojenské cvičenia Ruska s Bieloruskom vyvolávajú obavy, na inšpekciu prišiel aj PutinRuský prezident Vladimir Putin sa prišiel osobne pozrieť na priebeh vojenských cvičení zorganizovaných v koordinácii s Bieloruskom, ktoré ...Zdieľať
russia_belarus_military_drills_58641 5faa0e466bc6473795b132889bf46e5f 676x481 14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin sa prišiel osobne pozrieť na priebeh vojenských cvičení zorganizovaných v koordinácii s Bieloruskom, ktoré vyvolávajú obavy v susedných členských štátoch Európskej únie.


Putin zavítal počas pondelka do Nižného Novgorodu, asi 450 kilometrov východne od Moskvy, kde sa podľa ruského ministerstva obrany konalo premiérové použitie nových robotických bojových vozidiel vybavených guľometmi a granátometmi.

Manévre sa konajú na niekoľkých miestach v Rusku a Bielorusku, pričom sa na nich zúčastňuje asi 200-tisíc vojakov vrátane príslušníkov armád z Arménska, Indie, Kazachstanu, Kirgizska a Mongolska.

Ministri zahraničných vecí Poľska, Lotyšska, Litvy a Estónska vyjadrili znepokojenie nad týmito manévrami s tým, že prichádzajú v čase zvýšeného napätia medzi Západom a Bieloruskom. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa však tieto obavy snažil utlmiť tvrdením, že „spoločné vojenské cvičenia sú pravidelný proces“.


Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločné vojenské cvičenia Ruska s Bieloruskom vyvolávajú obavy, na inšpekciu prišiel aj Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlavné mesto Austrálie ostáva naďalej v lockdowne, v krajine sa šíri delta variant koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Pápež František dostane od župana Majerského kvet a strom lipy, daruje mu aj obraz pútnického miesta

Spoločné vojenské cvičenia Ruska s Bieloruskom vyvolávajú obavy, na inšpekciu prišiel aj Putin - diskusné fórum čitateľov